Praca w Anglii dla fachowców

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Praca w Anglii dla fachowców
Posted by

Praca w Anglii dla fachowców

Praca w Anglii według portalu pracy

Polski rynek pracy cierpi na deficyty stanowisk z uwagi na przesyt specjalistami-magistrami, którzy w zasadzie poza teoretyczną wiedzą nie potrafią zaoferować niczego szczególnego danemu pracodawcy. Niestety to właśnie to przeświadczenie o własnej wartości na rynku pracy na podst. Uczelnianego tytułu  wywołuje przecenianie swoich umiejętności i możliwości rzeczywistych. Wyraźnie jednak widać, że lata ubiegłe to częstsze poszukiwanie specjalistycznych pracowników fizycznych, którzy są niezbędni naszej polskiej rozwijającej się gospodarce. Niezależni specjaliści z portalu pracy stwierdzają obiektywnie, że firmy poszukują teraz  elektryków, spawaczy, oraz inżynierów. Dla nich właśnie przewidziane są wysokie zarobki i dobre warunki pracy. Dane powyższego portalu wykazują, że elektryk z doświadczeniem może liczyć nawet na 5 tys. złotych miesięcznie, czyli aż 2 tys. więcej niż potencjalny nauczyciel czy pielęgniarz.

Na emigracji zarobisz więcej

W Polsce brakuje niestety fachowców. Specjaliści wybierają emigrację z uwagi na wyższe zarobki i lepsze warunki pracy, a najczęściej wyjeżdżają do Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Poza tym wiele osób po otwarciu się rynku pracy w Wielkiej Brytanii wybiera właśnie wyjazd na wyspy – w Anglii, Szkocji i Irlandii widać teraz największą liczbę polskich imigrantów. Przykładowo elektryk może zarobić nawet 1500 euro (ponad 6000 zł). Dochodzą do tego jeszcze dobre warunki pracy – najlepsze narzędzia, wysokie normy bezpieczeństwa pracy, szkolenia i opieka medyczna.

Elektrycy poszukiwani

Wg raportu pracy osoby z doświadczeniem i umiejętnościami elektryka lub hydraulika mogą odstać pracę od zaraz i są to zawody fizyczne najlepiej opłacane. Średni zarobek elektryka z 3-letnim stażem to nawet 3 tys. zł netto. Elektrycy prywatni na większych zleceniach zarabiają nawet 5 – 7 tys. zł. Wyższe zarobki wynikają z deficytów takich specjalistów – Polacy nie uczą się w szkołach technicznych. Stąd duży popyt na fizycznych fachowców, ale trzeba pamiętać, że pracownik musi wykazać się doświadczeniem.

Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

Prawo pracy i pobytu w UK
Najniższa płaca w Anglii
Zasiłki dla bezrobotnych na wyspach
Aktualne oferty pracy w Wielkiej Brytanii

5 0 1082 10 marca, 2014 News, Polityka, Praca 10 marca, 2014

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.