Powrotów polskich studentów z Anglii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Powrotów polskich studentów z Anglii
Posted by

Powrotów polskich studentów z Anglii

Powrotów polskich studentów z Anglii – program

Polscy studenci Uniwersytetu w Cambridge rozpoczynają projekt „NEXT STEP: Poland”, w ramach którego zachęcają studentów z innych najlepszych brytyjskich uczelni do powrotów do Polski. Spotkanie inaugurujące projekt odbyło się 31 stycznia w Cambridge.

„NEXT STEP: Poland” to inicjatywa studencka skierowana do polskich studentów w Wielkiej Brytanii oraz przedstawicieli firm, instytucji naukowych i rządowych w Polsce. Głównym celem projektu jest promowanie możliwości rozwoju kariery i zdobywania doświadczenia zawodowego w Polsce – poinformowano w komunikacie na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Wierzymy, że dzięki temu uda nam się zainteresować przyszłych absolwentów możliwościami pracy w naszym kraju, a polskich pracodawców przekonać o naszych ambicjach, umiejętnościach i doświadczeniu” – podkreśla inicjatorka projektu, Aleksandra Pędraszewska, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Studenckiego na Cambridge.

Spotkanie inicjujące program „NEXT STEP: Poland” odbyło się 31 stycznia w Cambridge. Było doskonałą okazją do spotkania i zacieśnienia więzi między polskimi studentami z takich uczelni jak Uniwersytet w Cambridge, Uniwersytet Oxfordzki i London School of Economics oraz firmami z Polski zainteresowanymi ich rekrutacją. W ramach spotkania odbyły się warsztaty, panel dyskusyjny i sesja informacyjna.

Na stronie resortu nauki poinformowano, że corocznie podwaja się liczba polskich studentów na uczelniach w Wielkiej Brytanii, co znajduje swoje odbicie w ich działalności studenckiej. Polacy studiujący w Wielkiej Brytanii organizują wiele spotkań integrujących ich środowisko. Co roku organizowany jest np. Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich UK oraz konferencja popularnonaukowa „Science. Polish Perspectives”, która miała już 3 edycje. Na samym Cambridge polskie stowarzyszenie zrzesza ponad 200 studentów.

„Podjętą przez Państwa inicjatywę uznaję za niezwykle cenną i potrzebną. Pamiętamy w Polsce o Was i o Waszych talentach. Chcemy, byście swoją wiedzę, zdolności i doświadczenie wykorzystywali w kraju. Polska nauka i polskie uczelnie zmieniają się bowiem na lepsze w ostatnich latach. Nie mamy się czego wstydzić w Europie” – podkreśliła w liście do uczestników spotkania minister Lena Kolarska–Bobińska.

Partnerami wydarzenia zostali m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska i minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

1 0 903 03 lutego, 2015 Nauka i badania, News Luty 3, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.