Polsko - brytyjskie konsultacje w Warszawie

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polsko – brytyjskie konsultacje w Warszawie
Posted by

Polsko – brytyjskie konsultacje w Warszawie

Polsko – brytyjskie konsultacje polityczne w Warszawie

Kwestia reform Unii Europejskiej w kontekście planowanego referendum dotyczącego przyszłości Wielkiej Brytanii w UE, ocena kryzysu greckiego, a także obecna sytuacja na Ukrainie były głównymi tematami spotkania wiceministra Rafała Trzaskowskiego z ministrem ds. Europy Zjednoczonego Królestwa Davidem Lidingtonem.

-Dyskusja z europejskimi partnerami na temat reform unii gospodarczej i walutowej, lepszej regulacji, wzrostu konkurencyjności czy wzmocnienia agendy cyfrowej będzie miała kluczowe znaczenie w kontekście kampanii referendalnej – podkreślił minister David Lidington. Wiceminister Rafał Trzaskowski zauważył, że istnieje wiele spraw, w których polskie i brytyjskie interesy pokrywają się. -Wzmocnienie wspólnego rynku, wsparcie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, czy konkurencyjności przemysłu w UE to tylko niektóre obszary, w których powinniśmy pracować razem – podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

Odnosząc się do sytuacji na wschodzie Ukrainy ministrowie zgodnie podkreślili znaczenie obowiązujących sankcji wobec Rosji dla wiarygodności działań zewnętrznych UE. -Zachowanie wspólnego stanowiska wszystkich państw członkowskich i przeciwdziałanie dezinformacji dotyczącej sytuacji na Ukrainie pozostaje naszym priorytetem – zaznaczył wiceminister Trzaskowski.

Podczas spotkania w Warszawie ministrowie omówili ponadto możliwe scenariusze rozwoju wydarzeń w Grecji, a także rozmawiali o problemie nielegalnej imigracji i walce z terroryzmem, szczególnie w związku z zaognieniem sytuacji na pograniczu turecko – syryjskim.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

9 0 675 30 lipca, 2015 News, Polityka, Unia Europejska Lipiec 30, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.