Polskie talenty piłkarskie w Wielkiej Brytanii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polskie talenty piłkarskie w Wielkiej Brytanii
Posted by

Polskie talenty piłkarskie w Wielkiej Brytanii

Łączy nas piłka

 

Grupa trzydziestu utalentowanych piłkarzy i piłkarek polskiego pochodzenia, występujących na co dzień w barwach Anglii, Irlandii, a także Szwecji i Hiszpanii przyjechała do Londynu na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ambasady RP.

Inauguracyjne spotkanie ósmego już zlotu odbyło się w Ambasadzie RP w Londynie. Od 2008 roku Konsulat Generalny RP w Kolonii organizuje spotkania młodych piłkarzy polskiego pochodzenia mieszkających poza granicami kraju. Pomysłodawcami tej inicjatywy są szef skautingu w departamencie szkolenia i rozgrywek międzynarodowych PZPN Maciej Chorążyk oraz Jakub Wawrzyniak z MSZ.

– Cieszymy się, iż młodzi Polacy z Wysp chcą grać dla kadry narodowej, a z drugiej strony, że PZPN dokłada wszelkich starań, by to marzenie mogło się spełnić – powiedział Dariusz Łaska, zastępca Ambasadora RP w Londynie.

– Organizacja tego zlotu stanowi potężny krok naprzód dla naszej sekcji. Spotkanie na Wyspach Brytyjskich, w ojczyźnie futbolu, to logiczna konsekwencja naszych dotychczasowych działań. Tym razem poszliśmy o krok dalej i nie dość, że zmieniliśmy miejsce, to jeszcze zorganizowaliśmy mecz towarzyski z Queens Park Rangers – powiedział Maciej Chorążyk. Wyraził również nadzieję, iż współpraca Ambasady RP w Londynie z władzami PZPN zaowocuje kolejnymi piłkarzami o międzynarodowym formacie.

Obok młodych talentów i ich rodzin w spotkaniu wzięli udział także polscy trenerzy i skauci z Wielkiej Brytanii oraz delegacja PZPN na czele z rzecznikiem prasowym Jakubem Kwiatkowskim i trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski Bartłomiejem Zalewskim, Dariuszem Gęsiorem i Maciejem Borowskim.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 636 18 listopada, 2015 News, Sport Listopad 18, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.