Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polskie Forum Ekonomiczne w Londynie
Posted by

Polskie Forum Ekonomiczne w Londynie

Wicepremier Mateusz Morawiecki na Polskim Forum Ekonomicznym w Londynie

Już po raz szósty na London School of Economics and Political Science (LSE) odbyło się Polish Economic Forum. Gościem specjalnym wydarzenia był wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który wygłosił główne przemówienie podczas oficjalnego otwarcia.

Tegorocznym hasłem przewodnim było „Polska w nowej rzeczywistości. Postęp wśród chaosu”. Przedstawiciele polityki i biznesu dyskutowali o możliwościach i wyzwaniach, jakie stoją przed polską gospodarką w czasach gwałtownych zmian oraz w kontekście globalnego krajobrazu gospodarczego i politycznego. Rozmawiano również o tym, jak wykorzystać potencjał gospodarczy Polski w niestabilnych czasach, a także o międzynarodowej ekspansji polskich firm, inwestycjach i polskich start-upach.

Wicepremier Morawiecki w swoim wystąpieniu podkreślił konieczność stawienia czoła licznym wyzwaniom, które z jeden strony stanowią ogromne zagrożenie dla jedności Europy, ale z drugiej można w nich upatrywać szansy na budowę silnych państw członkowskich:

Brexit był ciosem zarówno dla Unii Europejskiej, jak i dla Polski. Wielka Brytania zdecydowała się podążać własną ścieżką. My w Polsce czujemy się częścią Europy od samego początku. Chcemy budować silne państwo, ale jesteśmy świadomi, że nasz los jest nierozerwalnie związany z losem całej Europy”.

„Jeśli istnieje sformułowanie, które mogłoby opisać nasze czasy to użyłbym pojęcia „odkryć na nowo”. Jest to zadanie dla nas wszystkich – odkrywać świat, w którym żyjemy. Powinniśmy przemyśleć i przewartościować umowy społeczne, metody pracy, ponieważ teraz to kształtuje naszą rzeczywistość, i to najwyższy czas, aby przyjąć nowe normy” – dodał wicepremier.

Podczas wizyty w Londynie wiceprezes Rady Ministrów spotkał się z inwestorami z sektora finansowego oraz z liderami organizacji studenckich w Wielkiej Brytanii. Poruszył z nimi kwestie ważne dla studiujących na uczelniach brytyjskich Polaków, czyli wpływ Brexitu na sytuację młodych Polaków w Wielkiej Brytanii, czy możliwość rozpoczęcia kariery w Polsce.

***

Polskie Forum Ekonomiczne od sześciu lat jest główną inicjatywą studenckiego stowarzyszenia LSE SU Polish Business Society we współpracy z Boston Consulting Group. Jest największą konferencją w tematyce polskiej gospodarki organizowaną poza granicami kraju. Co roku kilkaset osób – studentów, ekspertów w dziedzinie polityki, ekonomii i biznesu – nawiązuje kontakty i omawia najpilniejsze wyzwania, jakie stoją przed współczesną Polską, a także zagadnienia dotyczące sytuacji geopolitycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, konkurencyjności i budowania wizerunku Polski.

LSE SU Polish Business Society jest stowarzyszeniem służącym jako platforma łącząca polskich studentów w UK z firmami w Polsce. Jednym z jego zadań jest zachęcanie młodych ludzi, którzy znajdują się poza Polską do powrotu do kraju.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 39 08 marca, 2017 Biznes, News, Polityka, Wydarzenia 8 marca, 2017

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.