Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury
Posted by

Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

Trzeci Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

W dniu 12 listopada 2016 r. odbył się Polski Wieczór Charytatywny zorganizowany przez Polskie Centrum w Shrewsbury. Organizatorzy przedstawili nie tylko najważniejsze elementy historii Polski, lecz także współczesne centra polskiej kultury, sztuki oraz najpopularniejsze destynacje turystyczne.

Wydarzenie ma charakter cykliczny i odbywa się już po raz trzeci. Wieczór uświetniły występy folklorystyczne w wykonaniu uczniów polskiej szkoły sobotniej w Telford, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie tańce ludowe.

Uczestnicy mogli zrobić zakupy na stoiskach z polskimi kosmetykami firmy „Ziaja”, miodem z polskich pasiek, jak również rękodziełem i słodkościami przygotowanymi przez lokalne gospodynie. Uczestnicy wydarzenia mogli też wziąć udział w loterii, skosztować przysmaków polskiego szefa kuchni oraz podziwiać dwa rasowe polskie charty zaprezentowane przez ich właścicieli.

Wydarzenie okazało się sukcesem, a gośćmi honorowymi byli merowie miasta Shrewsbury i Telford. Całość zebranych środków podczas imprezy zostanie przekazana na potrzeby dwóch fundacji: Marie Curie Foundation oraz The Royal British Legion.

 

Źródło: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Manchesterze (manchester.msz.gov.pl)
Fot: manchester.msz.gov.pl

1 0 15 14 listopada, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Listopad 14, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.