Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury
Posted by

Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

Trzeci Polski Wieczór Charytatywny w Shrewsbury

W dniu 12 listopada 2016 r. odbył się Polski Wieczór Charytatywny zorganizowany przez Polskie Centrum w Shrewsbury. Organizatorzy przedstawili nie tylko najważniejsze elementy historii Polski, lecz także współczesne centra polskiej kultury, sztuki oraz najpopularniejsze destynacje turystyczne.

Wydarzenie ma charakter cykliczny i odbywa się już po raz trzeci. Wieczór uświetniły występy folklorystyczne w wykonaniu uczniów polskiej szkoły sobotniej w Telford, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie tańce ludowe.

Uczestnicy mogli zrobić zakupy na stoiskach z polskimi kosmetykami firmy „Ziaja”, miodem z polskich pasiek, jak również rękodziełem i słodkościami przygotowanymi przez lokalne gospodynie. Uczestnicy wydarzenia mogli też wziąć udział w loterii, skosztować przysmaków polskiego szefa kuchni oraz podziwiać dwa rasowe polskie charty zaprezentowane przez ich właścicieli.

Wydarzenie okazało się sukcesem, a gośćmi honorowymi byli merowie miasta Shrewsbury i Telford. Całość zebranych środków podczas imprezy zostanie przekazana na potrzeby dwóch fundacji: Marie Curie Foundation oraz The Royal British Legion.

 

Źródło: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Manchesterze (manchester.msz.gov.pl)
Fot: manchester.msz.gov.pl

1 0 94 14 listopada, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Listopad 14, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.