Polscy policjanci we wschodniej Anglii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polscy policjanci we wschodniej Anglii
Posted by

Polscy policjanci we wschodniej Anglii

Polscy policjanci wspierają dialog w Harlow

W Harlow we wschodniej Anglii, gdzie pod koniec sierpnia doszło do śmiertelnego pobicia obywatela Polski, rozpoczęli prace dwaj polscy policjanci. Przyjechali wesprzeć brytyjskich funkcjonariuszy. Pomogą też polskim obywatelom zapoznać się z brytyjskim prawodawstwem.

Celem naszej wizyty w Harlow jest nawiązanie współpracy z miejscową społecznością polską i ułatwienie jej kontaktu z miejscową policją. Zbieramy informacje dotyczące miejsc szczególnie niebezpiecznych i takie sugestie przekazujemy miejscowym funkcjonariuszom – wyjaśnił podkomisarz Czernicki.

Ich zadaniem jest nawiązanie kontaktu z polską społecznością, z którą nam czasami trudno jest się porozumieć – szczególnie z osobami, dla których angielski nie jest pierwszym językiem. Witamy ich wsparcie z otwartymi ramionami – potwierdził inspektor policji w Essex Alan Ray.

Jak dodał, Polacy mają przekazać polskiej społeczności informacje o tym, jak zgłaszać incydenty związane z nienawiścią na tle narodowościowym, co pozwoli na skuteczniejsze przeciwdziałanie im w przyszłości.

Na ulice Harlow polscy policjanci będą zawsze wychodzić wspólnie z przedstawicielami lokalnych służb mundurowych.

Pod koniec sierpnia w ataku motywowanym prawdopodobnie nienawiścią na tle narodowościowym w Harlow zginął 40-letni Polak Arkadiusz J., a drugi Polak został ciężko ranny. Kilka dni później doszło tam do podobnego incydentu, w którym lekko rannych zostało dwóch Polaków.

Komenda Główna Policji przypomniała w komunikacie, że w Wielkiej Brytanii już od kilku lat stale stacjonuje oficer łącznikowy polskiej policji, wspierany rotacyjnie przez innych funkcjonariuszy, a obecna wizyta robocza policjantów będzie podlegać dalszym ocenom, mającym na celu wypracowanie długofalowych rozwiązań służących zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa Polaków.

 

Policja hrabstwa Essex

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 9 21 września, 2016 News, Polityka Wrzesień 21, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.