Polscy naukowcy w Cambridge

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polscy naukowcy w Cambridge
Posted by

Polscy naukowcy w Cambridge

Polscy naukowcy spotykają się w Cambridge

 

Blisko 200 młodych naukowców, doktorantów i studentów pracujących i studiujących na zagranicznych uczelniach spotka się na Uniwersytecie Cambridge, by zaprezentować wyniki swoich badań. Konferencja Science: Polish Perspectives 2015 odbędzie się 30 i 31 października br. w Clare College.

Science: Polish Perspectives to doroczna konferencja naukowa organizowana przez środowisko młodych naukowców polskiego pochodzenia, studiujących i pracujących na uczelniach na całym świecie. SPP odbywa się już po raz czwarty. Wydarzenie skupia kreatywnych ludzi, których łączy pasja do nauki i chęć dzielenia się odkryciami naukowymi.

„Science: Polish Perspectives to coś więcej niż coroczna konferencja. To platforma wymiany informacji między różnymi dziedzinami nauki. To międzynarodowa społeczność naukowców związanych z Polską. Wreszcie – to idea wspierająca polską naukę, zarówno w kraju, jak i na całym świecie” – mówi liderka zespołu organizatorów tegorocznej SPP2015 Karolina Mirowska, która na Uniwersytecie Southampton bada podobieństwa zegara biologicznego muchy owocówki i ssaków.

Michał Janiak – jeden z organizatorów konferencji – który we Flandryjskim Instytucie Biotechnologii bada wpływ stresu na rośliny wyjaśnia, że do tej pory konferencja przyciągnęła uczestników z wielu krajów europejskich, głównie z Wielkiej Brytanii, ale także ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. „Jej profil badawczy pokazuje niestereotypowe oblicze polskich imigrantów” – mówi Janiak.

Prezentacje mają formę krótkich popularnonaukowych TEDtalks. Dzięki temu nawet bardzo skomplikowane projekty są zrozumiałe dla wszystkich gości wydarzenia reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Tematy prezentacji badań, sesji warsztatowych i wykładów otwartych dotyczą najróżniejszych zagadnień, od tajemnic ludzkiego ciała, po próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego mysz może bać się kota. Specjalny warsztat Boston Consulting Group zostanie poświęcony wykorzystaniu dronów w biznesie.

W tym roku gośćmi specjalnymi wydarzenia będą znani w świecie naukowym polscy badacze. Podczas SPP2015 w Cambridge o własnych odkryciach opowiedzą: pracujący w Singapurze autor komputerowej mapy mózgu prof. Wiesław Nowiński, ekspert w dziedzinie krystalografii prof. Mariusz Jaskólski, neurobiolog i popularyzator nauki prof. Jerzy Vetulani, socjolożka i obserwatorka karier naukowych prof. Izabela Wagner oraz prof. Jerzy Paszkowski z Uniwersytetu Cambridge, który wraz z prof. Sir Davidem Baulcombem opowie o wspólnych badaniach nad GMO.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis PAP – Nauka w Polsce. Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: www.polishperspectives.org

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

1 0 629 05 listopada, 2015 Nauka i badania, News, Wydarzenia Listopad 5, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.