Polscy naukowcy w Cambridge

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polscy naukowcy w Cambridge
Posted by

Polscy naukowcy w Cambridge

Polscy naukowcy spotykają się w Cambridge

 

Blisko 200 młodych naukowców, doktorantów i studentów pracujących i studiujących na zagranicznych uczelniach spotka się na Uniwersytecie Cambridge, by zaprezentować wyniki swoich badań. Konferencja Science: Polish Perspectives 2015 odbędzie się 30 i 31 października br. w Clare College.

Science: Polish Perspectives to doroczna konferencja naukowa organizowana przez środowisko młodych naukowców polskiego pochodzenia, studiujących i pracujących na uczelniach na całym świecie. SPP odbywa się już po raz czwarty. Wydarzenie skupia kreatywnych ludzi, których łączy pasja do nauki i chęć dzielenia się odkryciami naukowymi.

„Science: Polish Perspectives to coś więcej niż coroczna konferencja. To platforma wymiany informacji między różnymi dziedzinami nauki. To międzynarodowa społeczność naukowców związanych z Polską. Wreszcie – to idea wspierająca polską naukę, zarówno w kraju, jak i na całym świecie” – mówi liderka zespołu organizatorów tegorocznej SPP2015 Karolina Mirowska, która na Uniwersytecie Southampton bada podobieństwa zegara biologicznego muchy owocówki i ssaków.

Michał Janiak – jeden z organizatorów konferencji – który we Flandryjskim Instytucie Biotechnologii bada wpływ stresu na rośliny wyjaśnia, że do tej pory konferencja przyciągnęła uczestników z wielu krajów europejskich, głównie z Wielkiej Brytanii, ale także ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. „Jej profil badawczy pokazuje niestereotypowe oblicze polskich imigrantów” – mówi Janiak.

Prezentacje mają formę krótkich popularnonaukowych TEDtalks. Dzięki temu nawet bardzo skomplikowane projekty są zrozumiałe dla wszystkich gości wydarzenia reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Tematy prezentacji badań, sesji warsztatowych i wykładów otwartych dotyczą najróżniejszych zagadnień, od tajemnic ludzkiego ciała, po próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego mysz może bać się kota. Specjalny warsztat Boston Consulting Group zostanie poświęcony wykorzystaniu dronów w biznesie.

W tym roku gośćmi specjalnymi wydarzenia będą znani w świecie naukowym polscy badacze. Podczas SPP2015 w Cambridge o własnych odkryciach opowiedzą: pracujący w Singapurze autor komputerowej mapy mózgu prof. Wiesław Nowiński, ekspert w dziedzinie krystalografii prof. Mariusz Jaskólski, neurobiolog i popularyzator nauki prof. Jerzy Vetulani, socjolożka i obserwatorka karier naukowych prof. Izabela Wagner oraz prof. Jerzy Paszkowski z Uniwersytetu Cambridge, który wraz z prof. Sir Davidem Baulcombem opowie o wspólnych badaniach nad GMO.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis PAP – Nauka w Polsce. Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: www.polishperspectives.org

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

1 0 530 05 listopada, 2015 Nauka i badania, News, Wydarzenia Listopad 5, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.