Polki pracujące w instytucjach UE

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polki pracujące w instytucjach UE
Posted by

Polki pracujące w instytucjach UE

Z Polkami pracującymi w instytucjach UE o polityce unijnej

 

O szansach i wyzwaniach stojących przed Unią Europejską rozmawiała wiceminister Henryka Mościcka-Dendys z Polkami pracującymi w instytucjach UE podczas spotkania 16 kwietnia w Brukseli.

W spotkaniu zorganizowanym w Stałym Przedstawicielstwie RP wzięły udział Polki pracujące w administracji unijnej, m.in. w Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, a także w SP RP. Dyskusja była okazją do wymiany doświadczeń w zakresie aktywności kobiet w polityce i służbie publicznej.

– Żaden z europejskich krajów nie jest dziś w stanie w pojedynkę konkurować z największymi globalnymi mocarstwami. Dlatego Polska jest zwolennikiem silnej Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa oraz pełnego wykorzystania możliwości, jakie w tym zakresie oferuje Traktat z Lizbony – podkreśliła wiceminister Mościcka-Dendys podczas wykładu „Unia Europejska jako aktor globalny – szanse i wyzwania”.

Wiceminister podkreśliła też, że silna i spójna polityka zagraniczna wymaga wspólnego określenia głównych wyzwań, którym UE musi stawić czoła i określenia najważniejszych wspólnych interesów. Dodała, że polskimi priorytetami są: reforma Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, w tym w szczególności rozwój Partnerstwa Wschodniego, wzmocnienie Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony oraz partnerstwa strategicznego ze Stanami Zjednoczonymi.

W czasie wizyty w Brukseli wiceszefowa polskiej dyplomacji uczestniczyła także w konsultacjach w Komisji Europejskiej oraz w Parlamencie Europejskim.

Źróło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

4 0 526 02 maja, 2016 News, Unia Europejska, Wydarzenia 2 maja, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.