Polka najlepszą studentką roku w Wielkiej Brytanii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polka najlepszą studentką roku w Wielkiej Brytanii
Posted by

Polka najlepszą studentką roku w Wielkiej Brytanii

Polka studentką roku w Wielkiej Brytanii

 

Aleksandra Pędraszewska, studentka land economy na Uniwersytecie Cambridge, została laureatką brytyjskiego konkursu dla najlepszych studentów pierwszego stopnia Undergraduate of the Year w kategorii „Kobieta”.

W ramach programu TARGETjobs Undergraduate of the Year Awards przyznane były w tym roku nagrody dla studentów z Wielkiej Brytanii w 12 kategoriach. Nagrodę w kategorii „Kobieta” sponsorowała firma Rolls Royce. Pędraszewska otrzymała możliwość odbycia 10-tygodniowego płatnego wakacyjnego stażu.

Nagroda przyznawana jest osobom studiującym w Wielkiej Brytanii, które wyróżniają się nie tylko pod względem doskonałości akademickiej, ale także świetnie wypadną w kwalifikacjach online, dobrze piszą i mają umiejętności interpersonalne.

Laureatka konkursu Aleksandra Pędraszewska jest Polką, maturę robiła w Warszawie, a studia na kierunku land economy rozpoczęła na Cambridge w 2013 r. Interesuje się ekonomią, prawem i naukami o środowisku. Gra też w drużynie siatkówki Uniwersytetu Cambrige.

Pędraszewska jest prezydentką Polskiego Stowarzyszenia Studenckiego na Uniwersytecie Cambridge. Stowarzyszenie zrzesza studentów polskiego pochodzenia oraz osoby związane z Cambridge i zainteresowane Polską. CamPolSoc organizuje regularnie wykłady, spotkania rekrutacyjne, uroczyste kolacje, obchody świąt narodowych, w tym Dnia Niepodległości, oraz imprezy integracyjne.

Studentka jest też inicjatorką projektu „NEXT STEP: Poland”. To projekt skierowany do polskich studentów w Wielkiej Brytanii oraz przedstawicieli firm, instytucji naukowych i rządowych w Polsce. Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie możliwości rozwoju kariery i zdobywania doświadczenia zawodowego w Polsce.

Pędraszewska była też wśród organizatorów konferencji „Science. Polish Perspectives”. To interdyscyplinarne spotkanie adresowane do naukowców, doktorantów i studentów z Polski, prowadzących swoje badania na uniwersytetach i w instytutach poza jej granicami.

Wyniki konkursu Undergraduate of the Year dostępne są na jego stronie: https://www.facebook.com/undergraduateoftheyear/

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

1 0 630 30 kwietnia, 2015 Edukacja, News Kwiecień 30, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.