Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polak poszkodowany w Londynie
Posted by

Polak poszkodowany w Londynie

Polak wśród poszkodowanych w środowym ataku w Londynie

W ataku w Westminster został poszkodowany obywatel polski. Mężczyzna odniósł lekkie obrażenia i został poddany hospitalizacji. Po przejściu kompleksowych badań lekarskich opuścił dziś szpital; czuje się dobrze.

Wydział Konsularny Ambasady RP pozostaje w bezpośrednim kontakcie z rodziną poszkodowanego Polaka.

Zwracamy się do wszystkich z prośbą o poszanowanie prywatności poszkodowanego i jego rodziny.

Ambasada RP w Londynie składa wyrazy współczucia bliskim ofiar oraz wszystkim, którzy ucierpieli w ataku.

W dniu 22.03.2017 około godz. 15:00 w okolicach budynku Parlamentu w Londynie doszło do incydentu traktowanego jako terrorystyczny. Na moście Westminster samochód wjechał w grupę przechodniów, ponadto napastnik próbował wtargnąć do budynku Parlamentu. W wystąpieniu w Izbie Gmin Premier Theresa May poinformowała, że w ataku poszkodowani zostali przedstawiciele 11 nacji.

Władze brytyjskie zalecają zachowanie dodatkowej ostrożności oraz stosowanie się do zaleceń lokalnych służb ratunkowych i policyjnych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wzmożone zostały patrole policji.

W przypadkach wymagających natychmiastowej i niezbędnej pomocy prosimy o kontakt z Wydziałem Konsularnym pod numerem tel. +44 2030789621.

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: londyn.msz.gov.pl

1 0 16 03 kwietnia, 2017 News, Wydarzenia, Zdrowie Kwiecień 3, 2017

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.