Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polacy przebywający w ośrodkach deportacyjnych
Posted by

Polacy przebywający w ośrodkach deportacyjnych

Wizyta Konsula Generalnego w ośrodku deportacyjnym Harmondsworth oraz Colnbrook

Krzysztof Grzelczyk, Konsul Generalny RP w Londynie, 21 kwietnia spotkał się z Polakami przebywającymi w dwóch ośrodkach deportacyjnych Harmondsworth i Colnbrook znajdujących się przy lotnisku Heathrow w Londynie.

Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie w ramach monitorowania sytuacji Polaków zatrzymanych na podstawie przepisów imigracyjnych zorganizował kolejne spotkanie z Polakami przebywającymi w londyńskim ośrodku deportacyjnym.

Po spotkaniu z Polakami Konsul rozmawiał z przedstawicielem służb imigracyjnych oraz zarządcą ośrodka, którzy zadeklarowali gotowość poprawy sytuacji obywateli polskich w przedstawionych im sprawach, m.in. w zapewnieniu informacji w języku polskim, możliwości skorzystania z tłumacza. Konsul K. Grzelczyk przekazał również kilkanaście książek w j. polskim – dar biblioteki Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie – oraz prasę polskojęzyczną na potrzeby Polaków przebywających w ośrodku.

Ambasada RP w Londynie jednocześnie informuje, że dzisiaj Pan Ambasador A. Rzegocki oraz Pan Konsul K. Grzelczyk rozmawiali z Panem Robertem Goodwillem, Sekretarzem Stanu w brytyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odpowiedzialnym za sprawy imigracyjne, w tym kwestie związane z deportacjami z WB obywateli innych państw.

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: londyn.msz.gov.pl

2 0 35 04 maja, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 4 maja, 2017

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.