Polacy nadal dokonują zakupów internetowych rzadziej niż Brytyjczycy czy Niemcy

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polacy nadal dokonują zakupów internetowych rzadziej niż Brytyjczycy czy Niemcy
Posted by

Polacy nadal dokonują zakupów internetowych rzadziej niż Brytyjczycy czy Niemcy

Połowa Polaków regularnie korzysta z technologii 4G

 

Jak wynika z najnowszego raportu Ericsson ConsumerLab, niemal połowa Polaków korzysta obecnie z technologii 4G.

Pomiędzy 2013 i 2015 roku Polacy zaczęli w większym stopniu korzystać ze wszystkich możliwych usług dostępnych na smartfonach i tabletach. Trzy najpopularniejsze usługi wymienione przez konsumentów to: przeglądanie stron internetowych, e-mail i media społecznościowe. Każda z tych aktywności zanotowała około 50 procentowy wzrost w ciągu ostatnich dwóch lat. Polacy nadal dokonują zakupów internetowych rzadziej niż Brytyjczycy czy Niemcy.

Polacy biorący udział w badaniu Ericsson deklarują, że jakość transmisji danych jest czynnikiem za którego poprawę są skłonni zapłacić dodatkowe pieniądze.

Polacy-nadal-dokonuja-zakupow-internetowych-rzadziej-niz-Brytyjczycy-czy-Niemcy1

4G stosowane jest przede wszystkim przy korzystaniu usług wymagających przesyłu dużej ilości danych, np. przy oglądaniu materiałów VOD czy używaniu wideo komunikatorów. Niewątpliwą zaletą technologii 4G jest również wyższy poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci.

Polacy-nadal-dokonuja-zakupow-internetowych-rzadziej-niz-Brytyjczycy-czy-Niemcy2

Raport Ericsson ConsumerLab dostarcza informacji dotyczących sposobów użycia technologii i usług mobilnych w wybranych krajach świata. Część poświęcona Polsce została stworzona na podstawie 1865 wypełnionych ankiet internetowych. Ankietowani są grupą reprezentatywną dla 21 milionów Polaków w wieku 15-69 lat, korzystających z internetu przynajmniej raz w tygodniu.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.com

1 0 581 19 kwietnia, 2016 Biznes, News Kwiecień 19, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.