Polacy coraz częściej stawiają na naukę przez internet

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Polacy coraz częściej stawiają na naukę przez internet
Posted by

Polacy coraz częściej stawiają na naukę przez internet

Nauka przez internet – ile to kosztuje?

 

Dostęp do internetu ma już prawie 80% Polaków. Otwiera to wiele nowych możliwości komunikacyjnych i zawodowych, ale i edukacyjnych. Coraz bardziej popularne stają się kursy i korepetycje online. Ile trzeba zapłacić, żeby nauczyć się angielskiego przez Skype?

Platforma do wyszukiwania korepetytorów na całym świecie, Preply.com, ogłosiła właśnie wyniki mini-raportu, odpowiadającego na pytanie, ile kosztuje nauka języków obcych za pośrednictwem komunikatora Skype. Wnikliwie przeanalizowano ponad półtora tysiąca profili użytkowników serwisu.

Z przeprowadzonej analizy wynika, że połowa spośród wszystkich zarejestrowanych na platformie korepetytorów proponuje lekcje w zakresie cenowym od 22 do 55 złotych za godzinę, ale najpopularniejsze stawki w tej grupie oscylują w okolicach 35-37 złotych za godzinę nauki.

Kolejną dużą kategorię cenową stanowią nauczyciele, udzielający korepetycji w cenie od 59 do 110 złotych za godzinę. Stanowią oni 25% zarejestrowanych tutorów i choć nie zawsze są to profesjonalni pedagodzy, to najczęściej są native speakerami, pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Zachodniej.

Pozostałe 25% to lekcje bardzo tanie (do 18 złotych za godzinę) lub dużo droższe (powyżej 111 złotych za godzinę), przy czym stosunek tych pierwszych do tych drugich wynosi mniej więcej 3:2. Tylko niespełna stu korepetytorów zdecydowało się na udzielanie korepetycji w cenie przekraczającej 180 złotych za godzinę.

Im bardziej wyspecjalizowany nauczyciel, tym wyższa cena korepetycji. Jedną z najdroższych ofert w serwisie jest propozycja bardzo doświadczonego specjalisty od finansów, który uczy biznesowego i korporacyjnego angielskiego – za godzinę nauki online trzeba zapłacić około 300 złotych. Najtańsze są natomiast oferty zamieszczane przez korepetytorów z Azji – ceny lekcji wahają sie w okolicach kilku złotych. Na edukację przez internet stać więc dziś właściwie każdego.

Co ważne, dzięki platformom takim jak Preply, każdy ma dostęp do tysięcy opcji, niezależnie od tego, czy mieszka w dużym mieście, czy na wsi. Użytkownicy mogą przebierać w ofertach z całego świata i dowolnie decydować, czy chcą skorzystać z usług wykwalifikowanych pedagogów, porozmawiać z native speakerem zza oceanu, czy podszlifować swoją znajomość specjalistycznego słownictwa z konkretnej branży.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.com

8 0 666 08 maja, 2016 Edukacja, News Maj 8, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.