Podatki dla firm zakładanych w Anglii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Podatki dla firm zakładanych w Anglii
Posted by

Podatki dla firm zakładanych w Anglii

Podatki dla firm zakładanych w Anglii przez Polaków

Dla Polaka własna firma to zawsze spore wyzwanie ponieważ codziennie przedsiębiorcy muszą walczyć z rozrośniętą biurokracją do czego jeszcze zawsze dochodzą rozmaite podatki, które mamy obowiązek opłacić. Z pewnością są to często przyczyny, dla których postanawiamy rejestrować nasz podmiot gospodarczy na terenie Anglii – tendencja ta jak widać nasila się wśród Polaków.

Otwieranie firmy jest w tym kraju po prostu łatwiejsze jeśli chodzi na przykład o same normy prawne. Najpierw wybrać jednak trzeba taką formę prawną, a mamy w Anglii do wyboru kilka możliwości. Mamy możliwość więc zdecydować się na opcję, która dla naszej sytuacji będzie najkorzystniejsza. Można się zarejestrować przykładowo, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością albo partnerska, czy też skorzystać z samozatrudnienia. Jeśli wybierzemy to ostatnie rozwiązanie to wówczas mamy powinność zarejestrować działalność nie później niż trzy miesiące od dnia założenia firmy. W tym wypadku wysokość składek na ubezpieczenie społeczne będzie zależeć od dochodów rocznych netto. Są to jednak ciągle w porównaniu z naszymi polskim znacznie niższe stawki. Poza tym warto też wskazać na fakt, że przyjazność prawa angielskiego przejawia się w zaliczaniu różnych wydatków do kosztów uzyskiwania naszych dochodów.

Przepisy podatkowe są w Anglii też łatwiejsze do zrozumienia. Ten brak zawiłości sprawdza, że częściej przenosimy działalność na „wyspy”. Pamiętajmy także, że rok podatkowy trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia i po jego zakończeniu musimy się rozliczyć z uzyskanych dochodów.

Jeśli zaś chodzi o kwotę wolną od podatku to wynosi ona obecnie niespełna 9,5 tys. funtów, a jak pamiętamy i co można przypomnieć w tym miejscu, na terenie naszego kraju suma ta to niecałe 3100 zł. Jeżeli przedsiębiorca nie przekroczy tego progu to oczywiście nie będzie musiał płacić podatku dochodowego. Inną różnicą miedzy krajami jest to, że w Anglii istnieją inne progi podatkowe, a wyższe to takie, gdzie zastosowanie mają większe stawki podatku.

fot: freeimages.com

6 0 770 12 maja, 2016 News, Podatki, Polityka, Przewodnik Maj 12, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.