Paszport w Anglii - wniosek

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

No related posts were found

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Paszport w Anglii – wniosek
Posted by

Paszport w Anglii – wniosek

Składanie wniosków paszportowych

Zapisy na wizyty w elektronicznym systemie e-Konsulat

Z uwagi na duże zainteresowanie wizytą w sprawie złożenia wniosku paszportowego i znaczącą liczbą powtarzających się zapytań telefonicznych w tej sprawie, uprzejmie przypominamy o konieczności planowania terminu spotkania w urzędzie konsularnym z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając upływ terminu ważności posiadanego dokumentu paszportowego oraz okres oczekiwania na wydanie nowego paszportu.

Aktualizacja miejsc na spotkania w urzędzie konsularnym w elektronicznym systemie e-konsulat dokonywana jest dwukrotnie w ciągu dnia: w poniedziałki w godzinach 10.00-10.30 oraz 20.00-20.30 od wtorku do piątku w godzinach 8.30-9.00 oraz 20.00-20.30. Sprawdzanie dostępności terminów na spotkania w sprawie złożenia wniosku o paszport możliwe jest pod adresem: https://secure.e-konsulat.gov.pl.

Osoby planujące podróż powinny mieć na uwadze przepisy określające wymagany okres ważności dokumentu paszportowego przy przekraczaniu granicy danego państwa (poza UE dokument powinien być ważny od 6 do 12 miesięcy). Urząd konsularny nie ponosi odpowiedzialności w przypadku zakupu biletów lotniczych, zakupu wczasów, organizacji uroczystości rodzinnych przez osoby nieposiadające w dniu zakupu ważnych dokumentów tożsamości (uprawniających do podróżowania). Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o polski paszport powinny umawiać się wyłącznie za pośrednictwem systemu rejestracji e-konsulat https://secure.e-konsulat.gov.pl/ w dostępnych terminach.

Przyśpieszenie terminu wizyty paszportowej jest możliwe jedynie w udokumentowanych losowych przypadkach związanych z np. nagłą chorobą lub śmiercią członka najbliższej rodziny. W tego typu sprawach prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem: londyn.paszporty@msz.gov.pl

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 842 22 czerwca, 2016 Formularze, News, Przewodnik, Turystyka Czerwiec 22, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.