Panel dyskusyjny w Barze Topolski na Southbank

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Panel dyskusyjny w Barze Topolski na Southbank
Posted by

Panel dyskusyjny w Barze Topolski na Southbank

Polski wieczór wyborczy w Londynie

 

Koalicja #PolesinUK zorganizowała w Barze Topolski na Southbank panel dyskusyjny z udziałem ekspertów brytyjskich w ramach polskiego wieczoru wyborczego #PolandVotes.

W panelu moderowanym przez Kasię Maderę z BBC udział wzięli: Charles Crawford (były ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce), Charles Grant (dyrektor think-tanku Centre for European Reform) oraz Paweł Świdlicki (Open Europe).

Podczas wydarzenia zbierano środki na rzecz Polskiej Macierzy Szkolnej i prowadzonej przez tę fundację kampanii Save Polish A-Level.

#PolesinUK jest inicjatywą podkreślającą wkład 700-tysięcznej Polonii w rozwój gospodarki i tkanki społecznej Wielkiej Brytanii. Jest to koalicja dwudziestu czołowych organizacji, wspierająca wiele kampanii społecznych, takich jak Bloody Foreigners (zachęcająca imigrantów do oddawania krwi na rzecz brytyjskiego NHS), oraz Save Polish A-Level (wzywająca do utrzymania egzaminów maturalnych z języka polskiego po 2018 roku).

Kampania Save Polish A-Level jest dziś jedną z najistotniejszych kwestii dla polskiej społeczności w UK. Obecnie toczą się rozmowy z Departamentem Edukacji i innymi instytucjami, które mają na celu wprowadzenie w życie obietnicy rządzącej Partii Konserwatywnej dotyczącej zachowania egzaminu maturalnego z języka polskiego. Więcej informacji: http://bit.ly/1KxrBhV

Działania kampanii #PolesinUK można śledzić na ich profilach Twitter i Facebook.

 

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 680 03 czerwca, 2015 News, Polityka, Wydarzenia Czerwiec 3, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.