Opieka lekarska w Anglii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Opieka lekarska w Anglii
Posted by

Opieka lekarska w Anglii

Opieka lekarska w Anglii

W Anglii nie odnotowuje się zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Coraz częściej występują choroby przenoszone droga płciową( np. HIV)

Opieka lekarska w Anglii jest bezpłatna. Należy się zarejestrować w przychodni i wybrać lekarza rodzinnego. Jeśli nie płacimy ubezpieczenia w Anglii to musimy posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Można ją wyrobić w Polsce w NFZ( dodatkowe informację znajdują się na stronie : www.nfz.gov.pl) . Karta to upoważnia do korzystania tylko z podstawowych usług medycznych Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczani zdrowotnego, które pokrywają koszty leczenia, opiekę medyczną w prywatnych szpitalach i klinikach.

Opieka medyczna w Anglii umożliwia korzystanie ze świadczeń placówek National Health Service – NHS (Narodowej Służby Zdrowia). Tak jak w Polsce obowiązują tutaj skierowania do szpitala i leczenia specjalistycznego, jeśli jest to nagły przypadek można zgłosić się bezpośrednio do szpitala na odział ratunkowy. Pod numerem tel. NHS Direct – 08454647 można uzyskać adresy lekarzy NHS, jak również w urzędzie ds. opieki zdrowotnej(w Anglii są to Primary Care Trusts, w Walii – Local Health Boards, w Szkocji – Health Boards, a w Irlandii Północnej – Health and Social Services Boards).

Bezpłatne recepty wydawane są dzieciom do dzieciom do lat 16, uczniom do 18 roku życia, kobietom w ciąży i osobom powyżej 60. roku życia. Reszta osób musi wnieść opłatę 7,65 GBP za każdy lek na recepcie. Lekarz w ramach NHS jest uprawiony do wydawania bezpłatnych recept. Transport medyczny do Polski jest opłacany przez pacjenta. W przypadków leczenia stomatologicznego pacjent pokrywa część opłat.

Opieka lekarka prywatna w Anglii poza systemem NHS jest całkowicie płatna i koszty leczenie nie ulegają zwrotowi. Jeśli chcemy się starać o zwrot kosztów musimy posiadać: rachunek i dowód zapłaty.

W razie wątpliwości informacje można uzyskać w Department for Work and Pensions, The Pension Service, International Pension Centre, Tyneview Park, NE98 1BA Newcastle Upon Tyne, United Kingdom, tel. 0044 1912187547, faks 0044 1912187375 lub NHS Direct tel. 08454647. Numer pogotowia – 999 lub 112 z telefonu komórkowego.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

9 0 224 24 marca, 2017 Komunikacja, News, Przewodnik, Zdrowie Marzec 24, 2017

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.