Obchody 75. rocznicy Bitwy o Anglię w Capel-le-Ferne

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Obchody 75. rocznicy Bitwy o Anglię w Capel-le-Ferne
Posted by

Obchody 75. rocznicy Bitwy o Anglię w Capel-le-Ferne

Obchody 75. rocznicy Bitwy o Anglię

 

Zastępca Ambasadora Dariusz Łaska i ppłk Piotr Pacek wzięli udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy rozpoczęcia Bitwy o Anglię przy Narodowym Pomniku Lotników w Capel-le-Ferne koło Folkestone.

Ceremonia, upamiętniająca wszystkich uczestników Bitwy o Anglię, rozpoczęła się paradą wojskową. Następnie uczestnicy obchodów złożyli wieńce przy Christopher Foxley-Norris Memorial Wall. Uroczystość została zakończona pokazami powietrznymi i poczęstunkiem zorganizowanym przez Battle of Britain Memorial Trust. Wśród gości obecny był książę Michał z Kentu oraz weterani bitwy.

W Bitwie o Anglię wzięło udział 145 polskich pilotów myśliwskich. Projekt #BoBPoles Ambasady RP w Londynie ma na celu promocję wiedzy o wkładzie Polaków w zwycięstwo Aliantów w Bitwie o Anglię. Więcej informacji o projekcie #BoBPoles na naszej stronie internetowej oraz na profilach Facebook, Twitter, Instagram i YouTube.

 

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 0 579 23 lipca, 2015 News, Wydarzenia Lipiec 23, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.