Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Nie odwracaj wzroku – wakacyjna kampania
Posted by

Nie odwracaj wzroku – wakacyjna kampania

Nie pozwól na wykorzystywanie seksualne dzieci

Kampania społeczna „Nie odwracaj wzroku” przypomina, że w wakacje nie wolno tracić czujności, jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Przestępcy tylko czekają na chwilę nieuwagi. Gdy widzimy, że dziecku dzieje się krzywda, należy bezwzględnie reagować.

Akcja ma na celu przeciwdziałanie wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Problem ten szczególnie nasila się w okresie letnim, dlatego niezwykle istotna jest walka z seksturystyką. „Należy uświadamiać społeczeństwu, że w przypadku zauważenia niepokojącej sytuacji interwencja jest konieczna. Często nie chcemy wziąć na siebie odpowiedzialności – liczymy, że zrobi to ktoś inny. W ten sposób małoletni zostają bez pomocy” – mówi serwisowi infoWire.pl wiceprezes Fundacji Dzieci Niczyje (FDN) Maria Keller-Hamela.

W kampanię zaangażowana jest policja. Na platformie FDN www.stopseksturystyce.fdn.pl można zgłaszać przypuszczalne przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci. Po otrzymaniu informacji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa władze podejmą odpowiednie kroki zmierzające do ukarania winnych i udzielenia pomocy ofierze. „Pamiętajmy o haśle »Nie odwracaj wzroku«. Reagujmy na niepokojące sygnały, nie tylko podczas wakacji, ale przez cały rok” – apeluje mł. insp. Anna Kuźnia, zastępca dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Żdródło: materiały pochodzą ze strony infowire.pl

Fot: freeimages.com

1 0 656 07 lipca, 2015 News, Turystyka Lipiec 7, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.