Natura 2000 - Powiedz TAK dla Natury

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Natura 2000 – Powiedz TAK dla Natury
Posted by

Natura 2000 – Powiedz TAK dla Natury

Powiedz TAK dla Natury!

 

Komisja Europejska organizuje konsultacje społeczne na temat Natury 2000 i dyrektyw jej dotyczących. Od tej ankiety może zależeć los Natury 2000 jedynego skutecznego systemu ochrony przyrody w naszym kraju. Dzięki N2000 mogliśmy skutecznie ochronić Rospudę i zmniejszyć cięcia w Puszczy.

Najcenniejsze obszary przyrodnicze Europy są chronione przepisami prawa. Przetrwanie dzikich gatunków i zachowanie terenów naturalnych zależy właśnie od tych przepisów.

Komisja Europejska ogłosiła konsultacje społeczne w ramach których chce sprawdzić skuteczność tego prawa. Dlatego powinniśmy dziś jasno powiedzieć, że NATURA 2000 wiąże się z ogromnymi korzyściami nie tylko dla przyrody, ale też dla ludzi. W Polsce dzięki NATURZE mamy możliwość ochrony miejsc występowania rzadkich i chronionych gatunków.

POWIEDZ TAK DLA NATURY

Jeżeli wystarczająco dużo osób powie, że chce, aby przepisy chroniące dzikie gatunki nadal obowiązywały w dotychczasowej formie a nawet zostały wzmocnione, każdy z nas będzie mógł przyczynić się do ochrony cennego dziedzictwa przyrodniczego Polski i Europy.

Komisja Europejska prosi nas o opinię. To właśnie ten czas, kiedy zostaniemy wysłuchani. Podczas konsultacji Komisja zadaje nam szereg pytań. Poniżej znajdziecie odpowiedzi, które naszym zdaniem zapewniają najlepszą ochronę przyrody. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji, po prostu wpisz swoje dane i wybierz BIORĘ UDZIAŁ.

 

Źródło: recykling.pl
Fot: freeimages.com

4 0 695 16 czerwca, 2015 Ekologia, News 16 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.