Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Narodowe Czytanie – wyniki konkursu
Posted by

Narodowe Czytanie – wyniki konkursu

Wyniki konkursu Narodowego Czytania

Pięć polskich szkół sobotnich otrzyma nagrody za nadesłanie najciekawszych wideo inspirowanych tekstem „Quo VadisHenryka Sienkiewicza.

W 2016 r. idea Narodowego Czytania po raz pierwszy została rozszerzona poza granice Polski. By zachęcić do czytania polskiej literatury, Polska Macierz Szkolna, Szkolne Punkty Konsultacyjne oraz Ambasada RP w Londynie zorganizowały konkurs dla wszystkich polskich szkół sobotnich w Zjednoczonym Królestwie na krótki klip filmowy prezentujący najbardziej atrakcyjne i pomysłowe sposoby przybliżenia powieści „Quo VadisHenryka Sienkiewicza.

Nadesłanych zostało 12 prac, spośród których wybraliśmy pięć najbardziej pomysłowych i najciekawszych naszym zdaniem klipów. Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatami konkursu Narodowego Czytania w Wielkiej Brytanii zostały następujące polskie szkoły sobotnie (kolejność alfabetyczna wg. miasta):

 

SZKOŁA POLSKA W COVENTRY
POLSKA SZKOŁA GRIMSBY
POLSKA SZKOŁA PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH IM. HELENY MODRZEJEWSKIEJ W LONDYNIE (HANWELL)
POLSKA SZKOŁA PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH IM. ŚW. KAZIMIERZA W NOTTINGHAM
POLSKA SZKOŁA (EWA CIC) W WALSALL

 

Każda z wyróżnionych powyżej szkół otrzyma od Ambasady RP w Londynie nagrody w postaci elementów wyposażenia i materiałów edukacyjnych.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie!

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: londyn.msz.gov.pl

1 0 11 28 listopada, 2016 Nauka i badania, News, Wydarzenia Listopad 28, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.