Najczęściej z Warszawy latamy do Londynu

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Najczęściej z Warszawy latamy do Londynu
Posted by

Najczęściej z Warszawy latamy do Londynu

Najpopularniejsze kierunki wylotów z Warszawy

Największym portem lotniczym stolicy i zarazem całej polski jest lotnisko Chopina, które ulokowane jest w dzielnicy Włochy. Znajduje się ono około 8 kilometrów na południowy zachód od samego serca Warszawy i ma powierzchnię ponad 500 hektarów. Lotnisko to ma wiele stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, co zapewnia wygodę i poprawia komfort osobom korzystającym.

Najpopularniejszymi kierunkami wylotów z lotniska Chopina z Warszawy na styczeń 2014 są: Londyn ze swoim słynnym Big Benem oraz Tower Bridge, Paryż miasto mody i Wieży Eiffla, Frankfurt jedna z najbardziej znanych metropolii w Niemczech, Amsterdam czarujący swoimi Wiatrakami, Bruksela z jednym z najpiękniejszych średniowiecznych rynków w całej Europie czy Monachium z jednym z najnowocześniejszych stadionów piłkarskich na świecie.

Kolejne kierunki to Gdańsk ze śliczną starówką, Zurych otoczony ośnieżonymi szczytami Alp, Wrocław miasto spotkań i stu mostów oraz Rzym ze słynnym Koloseum oraz przepiękną architekturą.

Kierunki zaś, które były wybierane najczęściej w ruchu nierozkładowym to Hurghada pełna słońca i fascynujących raf koralowych, Sharm El Sheikh, czyli interesująca Zatoka Szejka, Antalia pełna uroku i krętych uliczek, stolica Krety Heraklion czy Monastyr pełne pięknych plaż i magnetycznej wręcz atmosfery.

Z Warszawy często odnotowano także wyloty na słoneczną i ciepłą Teneryfę, pełną atrakcji i naturalnego piękna wyspę Rodos, pełną przecudnych plaż Fuerteventurę, do najważniejszego miasta archipelagu Balearów – Palmy Mallorca oraz Marsa Alam w Egipcie.

Co ciekawe jedna czwarta pasażerów wybierających Warszawę na miasto, z którego planowali lot w różne zakątki świata uznała iż skorzysta z lotniska w Modlinie. Powodem tego były również różnego rodzaju promocje i nowe połączenia oraz możliwość zakupu biletu korzystając z płatności przelewem bankowym.

Najwięcej osób, które decydowały się na skorzystanie z tanich linii lotniczych wybrała jako kierunek wylotu Wielką Brytanię. Miastem, które i tutaj okazało się najpopularniejszym był Londyn. Często odwiedzano również Włochy, a w szczególności oczywiście Rzym. Kolejnym kierunkiem okazał się Mediolan, jak również Wenecja czy też Bolonia. W Hiszpanii natomiast najczęściej odwiedzano Barcelonę, Madryt a następnie Malagę (linia lotnicza Wizz Air) i Alicante (linia Ryanair).

Ogromna popularność owych kierunków wylotów wiąże się przede wszystkim z tym, iż można było kupić bilety za naprawdę niską cenę. Najtańszymi destynacjami były Rzym, Mediolan oraz Londyn, bowiem w obie strony można było wybrać się już od 29 38 złotych. Do Budapesztu czy Paryża natomiast można było polecieć za mniej niż 100 złotych.

Marcin Pawłowski – Aero.pl

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.
Fot: freeimages.com

0 0 473 08 marca, 2016 News, Turystyka Marzec 8, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.