Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Monetia planuje rozwój usługi przekazów międzynarodowych dla Polaków
Posted by

Monetia planuje rozwój usługi przekazów międzynarodowych dla Polaków

Monetia zapowiada intensywny rozwój na rynku przekazów międzynarodowych

Monetia planuje rozwój usługi przekazów międzynarodowych. Chce wprowadzić kolejne kierunki transferu pieniędzy – nie tylko do Polski, lecz także do innych państw europejskich oraz z Polski na Wschód, głównie na Ukrainę. Dzięki temu z platformy Monetia24.pl będą mogli korzystać zarówno Polacy, jak i obywatele innych państw.

– Chcemy stworzyć usługę, która pozwoli na wysyłanie pieniędzy z Polski na Ukrainę oraz do innych krajów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii. – Planujemy ją rozwinąć tak, by możliwe było wysyłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do innych państw europejskich, czyli np. do Bułgarii, Rumunii itd.

Prezes Monetii zwraca uwagę na to, że na samą Ukrainę wysyłane jest co roku ok. 7 mld zł. Z drugiej strony do Polski co roku trafia w formie przekazów pieniężnych 30 mld zł od Polaków mieszkających za granicą, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

– Chcemy, by z Monetia24.pl mogło korzystać więcej osób – deklaruje prezes Wojciech Jóźwiak. – Nie tylko Polacy, lecz także obcokrajowcy pracujący w innych państwach, którzy chcą przesłać pieniądze na rachunek w swoim kraju. Jesteśmy instytucją płatniczą, dzięki czemu poprzez paszportowanie możemy w każdym kraju Unii Europejskiej świadczyć tę usługę.

Monetia24.pl to platforma, która została uruchomiona w październiku ub.r. i która umożliwia realizację przekazów z zagranicy do Polski.

Spółka zapowiada także dywersyfikację źródeł przychodów. Obecnie większość przychodów stanowi obsługa płatności gotówkowych. Jednak za 2-3 lata połowa ma być generowana przez nowo wprowadzoną ofertę, np. z obsługi punktów kasowych samorządów, gdzie Monetia zwiększa swój udział w rynku.

– W zakresie outsourcingu obsługi kasowej współpracujemy z wieloma bankami, których klientami są jednostki samorządu terytorialnego, czyli urzędy miast i gmin. – mówi Wojciech Jóźwiak. – Rozwijamy współpracę z naszymi partnerami korporacyjnymi, a także tymi z sektora publicznego, jak urzędy skarbowe. Tutaj jesteśmy liderem rynku. Mamy 12 proc. udziału w obsłudze kasowej wszystkich urzędów skarbowych i dalej będziemy go zwiększać.

W 2014 roku Monetia uzyskała od Komisji Nadzoru Finansowego licencję Krajowej Instytucji Płatniczej. W zeszłym roku otworzyła w Polsce ponad 70 nowych oddziałów i obecnie ma w kraju 623 placówki. Obsługuje w nich ponad pół miliona klientów. Jest spółką rentowną i nie potrzebuje zewnętrznych źródeł finansowania dla inwestycji.

W placówkach Monetia można nie tylko dokonać płatności, lecz także kupić produkty finansowe.

– W 150 placówkach wdrożyliśmy dystrybucję produktów pożyczkowych – informuje Wojciech Jóźwiak. – W najbliższym czasie będziemy wdrażać kredyty bankowe, wprowadzając jednocześnie tę ofertę do kolejnych placówek.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor
Fot: inwestor.newseria.pl

0 0 587 03 lipca, 2015 Biznes, News Lipiec 3, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.