Marek Belka w Londynie i Oksfordzie

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Marek Belka w Londynie i Oksfordzie
Posted by

Marek Belka w Londynie i Oksfordzie

Prof. Marek Belka, Prezes NBP, złożył dwudniową wizytę w Oksfordzie i w Londynie

 

W pierwszym dniu wizyty prof. Belka był gościem Uniwersytetu Oksfordzkiego. W St Antony’s College (gdzie znajduje się interdyscyplinarne Centrum Studiów Europejskich i od 2013 r. Program Studiów o Współczesnej Polsce – POMP) wygłosił wykład pt. “The future of euro – in whose interest?”. Moderatorem dyskusji podczas wykładu była prof. Ngaire Woods, profesor ekonomii specjalizująca się w zagadnieniach globalnego zarządzania gospodarczego, dziekan Blavatnik School of Government na Uniwersytecie Oksfordzkim – współorganizatora wydarzenia.

Przedmiotem wykładu oraz dyskusji z publicznością były takie zagadnienia, jak kryzys w strefie euro, przyszłość wspólnej waluty, a także UE w obliczu występującego ryzyka Brexit, czy Grexit. Tematem dyskusji było również znaczenie Inicjatywy Wiedeńskiej 2 – platformy współpracy sektora publicznego i prywatnego dla regionów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, których sektory bankowe są zdominowane przez banki pochodzące ze strefy euro. Komitetowi Sterującemu Inicjatywy Wiedeńskiej 2 przewodniczy prof. Belka.

Wizyta prof. Belki na Uniwersytecie Oksfordzkim była okazją do spotkań z przedstawicielami środowiska akademickiego Oksfordu, a także z polskimi studentami, w tym delegatami z innych brytyjskich uczelni i działaczami stowarzyszeń studenckich w UK. Podczas spotkań, które odbyły się w Hertford College i St Antony’s College, dyskutowano nt. zagadnień ekonomicznych i społecznych, w tym przyszłości Europy.

W Londynie prof. Belka spotkał się z przedstawicielami sektora usług finansowych City of London i inwestorów instytucjonalnych. Wieczorem 26.11 Prezes NBP był gościem honorowym dyskusji zorganizowanej przez wiodącą organizację City of London – TheCityUK, w formule Policy Roundtable, która odbyła się w Citigroup Centre, w centrum finansowym Londynu. Podczas spotkania z wysokiego szczebla przedstawicielami banków i firm z City dyskutowano na tematy dotyczące UE, w tym na temat projektu unii rynków kapitałowych, unii bankowej oraz zagadnień makroekonomicznych dotyczących strefy euro i gospodarki światowej.

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 106 09 grudnia, 2015 Biznes, News, Wydarzenia Grudzień 9, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.