Lotnisko Londyn Gatwick przywita A380

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Lotnisko Londyn Gatwick przywita A380
Posted by

Lotnisko Londyn Gatwick przywita A380

Lotnisko Londyn Gatwick przywita A380 w barwach Emirates

Warszawa, 31 grudnia 2013 roku – Emirates, jako pierwsze linie lotnicze, wprowadzą regularne operacje Airbusa A380 na lotnisko Londyn Gatwick.

Od 30 marca 2014 roku loty o numerze EK 09/10 będą obsługiwane przez Airbusa A380 z 489 miejscami na pokładzie, który zastąpi Boeinga 777-300ER. Spowoduje to 36-procentowy wzrost oferowania podczas jednego z trzech codziennych lotów na tej trasie.

Londyn Gatwick był naszym pierwszym portem docelowym w Wielkiej Brytanii, latamy tam od 1987 roku. Lotnisko to nadal pozostaje strategicznym punktem nie tylko w Londynie, ale także w całym regionie Południowo-Wschodniej Anglii i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że jako pierwsze linie lotnicze wprowadzimy codzienne, regularne połączenie A380 do tego portu – powiedział Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates.

Nasze długoterminowe, strategiczne partnerstwo z lotniskiem Londyn Gatwick umożliwia nam wprowadzenie flagowego Airbusa A380 do obsługi regularnych połączeń do tego portu i podkreśla silną pozycję Emirates na tym lotnisku. Nasze wsparcie długoterminowych planów rozwoju portu Londyn Gatwick wpisuje się w globalną strategię Emirates, która zakłada optymalizację oferowania na naszych kluczowych trasach, a także udostępnianie pasażerom coraz większej liczby lotów na pokładach naszych A380. Ta flagowa maszyna we flocie Emirates jest niezwykle popularna wśród naszych klientów przede wszystkim ze względu na komfort podróżowania i niezwykłe doświadczenia luksusu, które dostarczamy pasażerom – dodał Thierry Antinori.

Udana współpraca Emirates i Gatwick trwa już od ponad 25 lat. Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli przywitać ikoniczny Airbus A380 Emirates już w przyszłym roku. Ta wiadomość świadczy o naszym silnym partnerstwie z tym przewoźnikiem, a także o jego przekonaniu, że Gatwick jest dynamicznie rozwijającym się, ambitnym lotniskiem, które w ostatnich latach znacznie poprawiło i wzbogaciło swoją infrastrukturę przeznaczoną zarówno dla linii lotniczych, jak i pasażerów – powiedział Stewart Wingate, prezes lotniska Londyn Gatwick.

Dwupokładowy Airbus A380 w barwach Emirates będzie oferował 399 miejsc w klasie ekonomicznej, 76 rozkładanych foteli w klasie biznes i 14 luksusowych, prywatnych kabin w klasie pierwszej. Pasażerowie podróżujący w klasach premium mają do dyspozycji salon pokładowy, a ci, którzy zdecydują się na lot w pierwszej klasie, mogą odświeżyć się w trakcie lotu dzięki relaksującej wizycie w jednym z dwóch Shower Spa.

Podczas lotu pasażerowie wszystkich klas mogą odprężyć się korzystając z nagradzanego na całym świecie systemu indywidualnej rozrywki ice, który oferuje ponad 1600 kanałów z muzyką, najnowszymi filmami, programami telewizyjnymi, a także szeroki wybór gier. Wykorzystanie najnowszej technologii pozwala pasażerom na korzystanie podczas lotu z szybkiego, bezprzewodowego dostępu do Internetu czy telefonów komórkowych.

Emirates są największym operatorem A380 na świecie, obecnie posiadają w swojej flocie 44 maszyny tego typu, a łącznie z ostatnim, historycznym zamówieniem na 50 dodatkowych A380 dokonanym podczas Dubai Airshow w listopadzie, przewoźnik posiada w swoim portfelu zamówień 96 takich maszyn. W tym roku Emirates otrzymały 13 Airbusów A380, które dołączyły do floty pozostałych samolotów tego typu obsługujących 24 porty w siatce Emirates.

Obecnie na liście kierunków obsługiwanych przez flagową maszynę przewoźnika znajdują się: Amsterdam, Auckland, Bangkok, Brisbane, Dubaj, Hong Kong, Dżudda, Kuala Lumpur, Londyn Heathrow, Los Angeles, Manchester, Mauritius, Melbourne, Moskwa, Monachium, Nowy Jork JFK, Paryż, Pekin, Rzym, Seul, Singapur, Szanghaj, Sydney i Toronto. Emirates rozpoczną regularne połączenia obsługiwane przez A380 do Zurychu i Barcelony odpowiednio od stycznia i lutego 2014 roku.

Od 30 marca 2014 roku nowy Airbus A380 obsługujący lot EK 009 będzie startował z Dubaju o godzinie 15.00 i lądował na lotnisku Londyn Gatwick o godzinie 19.30. Lot powrotny, EK 010, rozpocznie się w Londynie Gatwick o godzinie 21.15 i zakończy w Dubaju o godzinie 7.20 następnego dnia.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

3 0 654 31 grudnia, 2013 News, Turystyka Grudzień 31, 2013

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.