Londyńskie nieruchomości wycenia się obecnie na ponad 1,5 bln GBP

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Londyńskie nieruchomości wycenia się obecnie na ponad 1,5 bln GBP
Posted by

Londyńskie nieruchomości wycenia się obecnie na ponad 1,5 bln GBP

Londyn wart tyle co większa część Anglii

 

Wszystkie nieruchomości mieszkalne w Londynie są warte tyle co 35% wszystkich mieszkań i domów w Wielkiej Brytanii – wynika z analizy londyńskiej agencji Stirling Ackroyd. Z prognoz wynika ponadto, że w 2017 roku wskaźnik ten może wzrosnąć nawet do 40%. Londyńskie nieruchomości wycenia się obecnie na ponad 1,5 bln GBP. To 23 razy więcej niż wydatki polskiego budżetu na 2015 rok, które zaplanowano w kwocie 343 mld zł (ok. 65 mld GBP).

Wartość pozostałych mieszkań i domów w Anglii szacuje się na kolejne 2,24 bln GDP, zaś wszystkich położonych w Wielkiej Brytanii (Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna) na ponad 4,3 bln GBP. Według raportu za 3 lata londyńskie nieruchomości powinny być warte łącznie 2,1 bln GBP. Dla porównania w 1987 roku wyceniane były na 273 miliardy funtów.

Co ciekawe autorzy raportu szacują, że łączną wartość nieruchomości w trzech dzielnicach zlokalizowanych we wschodniej części stolicy, tj. Hackney, Tower Hamlets i Southwark, można przyrównać do wartości wszystkich domów w Walii. Co istotne East End to jedna z biedniejszych części Londynu. Najwyższe ceny nieruchomości notowane są natomiast w West Endzie, gdzie w ostatnim roku za nowe mieszkanie trzeba było zapłacić średnio 1,6 mln funtów. Z drugiej ręki są one o 200 tys. funtów tańsze. Ceny nowych domów w City sięgają natomiast 870 tys. GBP, na rynku wtórnym zaś 805 tysięcy.

Głównym czynnikiem wpływającym na tak wysoki poziom cen w Londynie jest odzyskiwanie miana stolicy finansowej świata. W konsekwencji w stolicy Wielkiej Brytanii mieszka coraz więcej krezusów rynku finansowego, a także masa specjalistów i bankierów, których wynagrodzenie znacznie przekracza średnie europejskie, dzięki czemu stać ich na zakup ekskluzywnego mieszkania. Ponadto do Londynu ściągają najbogatsi z całego świata, którzy za luksus posiadania w Londynie rezydencji płacą niekiedy kilkadziesiąt milionów funtów. Na samym końcu trzeba wymienić inwestorów, którzy kupują londyńskie mieszkania w celach inwestycyjnych, oczekując wysokiej rentowności z wynajmu lub przynajmniej dalszego wzrostu ich wartości.

Luksusowa rezydencja położona w prestiżowej dzielnicy Londynu. W 3 – piętrowym domu o powierzchni ponad 700 m kw. znajduje się m. in. 7 sypialni, 3 pokoje gościnne i sala kinowa. Właściciel może ponadto skorzystać z siłowni, sauny czy basenu. W piwnicy zaś można urządzić degustację wina. Cena: 14,65 mln GBP
Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania
Źródło: Savills

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: freeimages.com

2 0 601 16 kwietnia, 2016 Biznes, News Kwiecień 16, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.