Kobiety w programie mentoringowym

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Kobiety w programie mentoringowym
Posted by

Kobiety w programie mentoringowym

Rusza program mentoringowy dla kobiet w nauce i technologii

 

Studentki i absolwentki uczelni technicznych mogą wziąć udział w programie mentoringowym, w którym otrzymają wsparcie kobiet, osiągających sukcesy w branży technologicznej i nauce. Wsparcia w programie udzielą np. prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, dr Bożena Tyliszczak czy Kinga Panasiewicz.

Pierwszy w Polsce Program Mentoringu Kobiecego w branży technologicznej i nauce, realizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Ambasadą USA, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i Partnerami Technologicznymi. Jest on częścią projektu „Lean in STEM”, którego celem jest wspieranie budowania karier kobiecych w obszarze STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics.

Z programu mentoringowego mogą skorzystać studentki i absolwentki uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uniwersytetów. Każda z nich może wysłać swoją aplikację do jednej – wybranej mentorki. W programie jest ich trzynaście: prezesów dużych firm technologicznych, ekspertów w swoich dziedzinach, inżynierów i naukowców.

Należą do nich: Agnieszka Adamus – menadżer w Fabryce Gillette (P&G); Karin Ahl – prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Światłowodów; Łucja Barbaszewska – dyrektor Sprzedaży Rozwiązań IT (Cisco); Krystyna Boczkowska – prezes Bosch; prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow – była rektor Uniwersytetu Warszawskiego i fizyk; Aleksandra Kłapcińska – inżynier z Google-Londyn; Barbara Nowacka – kanclerz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych i polityk; Katarzyna K. Ochocińska – specjalistka ds. sprzedaży (Siemens); Kinga Panasiewicz – naukowiec; Kinga Piecuch – prezes SAP; dr Bożena Tyliszczak – specjalizująca sie w technologii chemicznej (Politechnika Krakowska); Katarzyna Walczyk-Matuszyk – prezes Stowarzyszenia Top500 Innovators; Maria Zakidalska – inżynier i menadżer (Intel).

Aplikacje studentek i absolwentek trafiają do biura programu „Lean in STEM” skąd – po wstępnej selekcji – przekazywane są bezpośrednio do wybranej mentorki. W maju studentki zostaną poinformowane mailowo o wyborze podjętym przez mentorki. W czerwcu 2015 w Warszawie odbędzie się ich pierwsze spotkanie. Program zakończy się w grudniu 2015 roku.

Szczegółowe informacje na temat programu i formularze aplikacyjne są dostępne na stronie: http://www.leaninstem.pl/program-mentoringowy

 

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

2 0 497 20 lutego, 2015 Nauka i badania, News Luty 20, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.