Kevin Grant odznaczony

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Kevin Grant odznaczony
Posted by

Kevin Grant odznaczony

Kevin Grant odznaczony Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Podczas uroczystości w Ambasadzie RP w Londynie, Ambasador Arkady Rzegocki wręczył Kevinowi Grantowi Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne wspieranie przemian demokratycznych w Polsce w latach 80. oraz działalność na rzecz środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii.

Kevin Grant – brytyjski dziennikarz i publicysta, wydawca, dyrektor tygodnika „Catholic Herald” a od 1977 r., „The Universe”, aktywnie popierał polskie zmagania o pełną niepodległość i wolność obywatelską w latach 80. W okresie stanu wojennego należał do tych zadeklarowanych przyjaciół Polski, którzy poprzez swą pozycję zawodową i kontakty w brytyjskim życiu publicznym nagłaśniali wydarzenia w Polsce, informując o działaniach opozycji demokratycznej oraz o losie represjonowanych opozycjonistów.

W okresie stanu wojennego należał do tych zadeklarowanych przyjaciół Polski, którzy poprzez swą pozycję zawodową i kontakty w brytyjskim życiu publicznym nagłaśniali wydarzenia w Polsce, informując o działaniach opozycji demokratycznej oraz o losie represjonowanych opozycjonistów.

Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej jest nadawany przez Prezydenta RP cudzoziemcom i obywatelom polskim stale zamieszkałym za granicą, którzy swą działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innym państwami i narodami.

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: Kevin Grant odznaczony Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)

2 0 162 21 listopada, 2016 News Listopad 21, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.