Joschka Fischer - londyński think tank

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Joschka Fischer – londyński think tank
Posted by

Joschka Fischer – londyński think tank

Niemiec Joschka Fischer w Londynie

 

Były wicekanclerz i minister spraw zagranicznych Niemiec Joschka Fischer wystąpił z oceną sytuacji w UE oraz jej sąsiedztwie podczas recepcji w Ambasadzie RP w Londynie zorganizowanej z okazji 17-tych urodzin think tanku Centre for European Reform (CER).

Joschka Fischer pełnił funkcje wicekanclerza i ministra spaw zagranicznych w niemieckim rządzie w latach 1998-2005. Był to ważny okres dla nie tylko relacji polsko-niemieckich, ale także dla miejsca Polski w Europie i na Świecie: w 1999 r. Polska przystąpiła do NATO, a w 2004r. stała się członkiem UE.

Minister Fischer był gościem honorowym na recepcji urodzinowej Centre for European Reform (www.cer.org.uk) zorganizowanej we współpracy z Ambasadą RP w Londynie. Ten londyński think tank odgrywa istotną rolę w kształtowaniu kierunków polityki europejskiej. Rekomendacje CER na rzecz usprawnienia funkcjonowania UE nie tylko odbijają się echem w prasie, ale są też uważnie analizowane przez decydentów i administracje krajów europejskich.

W otwierającym część oficjalną wystąpieniu ambasador Sobków wskazał na rolę, jaką odegrał Joschka Fischer w historii najnowszej Europy oraz relacji polsko-niemieckich. Dyrektor CER Charles Grant zapowiedział kontynuowanie aktywności think tanku mającej na celu dostarczanie rzetelnej analizy szczególnie potrzebnej podczas rozpoczynającej się kampanii przed referendum dotyczącym członkostwa Zjednoczonego Królestwa w UE. W głównym przemówieniu Joschka Fischer opowiedział się za utrzymaniem jedności UE. Były niemiecki minister spraw zagranicznych wskazał także na powagę sytuacji na Wschodzie, przekonując, że warunkiem współpracy Zachodu z Rosją jest utrzymanie spójności i zdecydowania UE.

W recepcji uczestniczyli goście zaproszeni wspólnie przez CER i Ambasadę. Wśród gości prowadzących nieformalne rozmowy podczas spotkania w Ambasadzie byli m.in. były Sekretarz Generalny NATO Lord Robertson, laureat Pokojowej Nagrody Nobla David Trimble oraz Szef Brytyjskiej Służby Zagranicznej Sir Simon Fraser.

Źródło: materiały pochodzą ze strony londyn.msz.gov.pl

Fot: freeimages.com

1 0 610 08 lipca, 2015 News, Polityka Lipiec 8, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.