Ireneusz Truszkowski kończy misje w Londynie

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Ireneusz Truszkowski kończy misje w Londynie
Posted by

Ireneusz Truszkowski kończy misje w Londynie

Konsul Truszkowski podziękował za wieloletnią współpracę

Podczas spotkania w Ambasadzie zorganizowanego na zakończenie jego misji w Londynie Konsul Truszkowski podziękował za wieloletnią współpracę pracownikom Ambasady i przedstawicielom organizacji polonijnych.

Ireneusz Truszkowski pełnił funkcję konsula ds. współpracy z Polonią w latach 2002-2008, a od 2011 roku piastował urząd Konsula Generalnego i Kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie. W tym czasie prowadził wiele działań na rzecz Polonii w Wielkiej Brytanii, m.in. aktywne wspierając szkoły sobotnie oraz pielęgnując miejsca pamięci narodowej. Konsul Truszkowski przyczynił się także do założenia Polonijnego Centrum Olimpijskiego w 2012 r. oraz niedawno uruchomionego Centrum Pomocy Rodzinie.

Dzięki jego staraniom, Wydział Konsularny został przeniesiony do nowej lokalizacji, zostały też wprowadzone zmiany w organizacji, które znacznie poprawiły standard pracy i obsługi urzędu.

Dziękując Ambasadorowi Witoldowi Sobkowowi, pracownikom Ambasady i licznym przedstawicielom Polonii za wiele lat współpracy, Konsul Truszkowski podkreślił, jak wiele nauczył się od Polaków na emigracji – reprezentantów wszystkich pokoleń.

Źródło: materiały pochodzą ze strony londyn.msz.gov.pl

Fot: freeimages.com

0 0 667 09 lipca, 2015 News, Wydarzenia Lipiec 9, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.