Ile piją Polacy na wakacjach a ile Anglicy

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Ile piją Polacy na wakacjach a ile Anglicy
Posted by

Ile piją Polacy na wakacjach a ile Anglicy

Belgowie na wakacjach piją najwięcej, które miejsce dla Polaków?

Polacy na wakacjach piją średnio tylko 3 szklanki alkoholu dziennie, ale stanowią największą grupę pijących bardzo dużo. Na wakacjach alkoholu najbardziej nadużywają Belgowie – tak wynika z ogólnoeuropejskiej ankiety przeprowadzonej na 4000 turystów przez portal

Średnia trzech szklanek alkoholu dziennie daje Polakom dziesiąte miejsce w rankingu urlopowiczów z Europy pod względem spożycia alkoholu. Jednak to Polacy stanowią największą grupę pijących bardzo dużo, spożywających ponad 10 szklanek na dzień.

Polacy piją poniżej średniej. 39% Polaków twierdzi, że poprzestaje dziennie na 1 szklance lub mniej, a 23% pije od 1 do 3 szklanek na dzień. 13% ankietowanych z Polski odpowiedziało, że pije ponad 10 szklanek dziennie. 8% zaznaczyło, że nie wie, ile alkoholu pije. Na podstawie tych odpowiedzi Polacy piją najwięcej alkoholu podczas urlopu. W żadnym innym kraju grupa pijących bardzo dużo nie jest tak liczna.

Belgowie liderem w rankingu

Statystycznie to Belgowie piją najwięcej na wakacjach. 3,73 szklanki alkoholu dziennie daje im pierwsze miejsce przed Duńczykami, którzy z wynikiem 3,72 szklanki na dzień depczą im po piętach. Anglicy uplasowali się na trzecim miejscu.

Włosi uważają się za najostrożniejszych w spożyciu alkoholu podczas urlopu.

Na Ibizie pijani turyści stanowią największą udrękę

Urlopowicze najbardziej skarżą się na pijanych turystów na Ibizie. Szczególnie Sant Antoni, gdzie przyjeżdża dużo młodzieży z Anglii, w ocenach ankietowanych jest wymieniane jako miejsce, gdzie jest najwięcej pijanych. Prawie 5% ocen dotyczących Sant Antoni dotyczy dokuczliwych turystów, którzy za dużo piją. Także w opiniach dotyczących Majorki często wspomina się o pijanych imprezowiczach.

Miejscowość Cel podróży Kraj Dokuczliwość
1. Sant Antoni Ibiza Hiszpania  4,62%
2. Playa d’en Bossa Ibiza Hiszpania  2,78%
3. Playa de Palma Majorka Hiszpania  2,60%
4. El Arenal Majorka Hiszpania  2,52%
5. Malia Kreta Grecja  1,98%

 

Wino popularniejsze niż piwo

Wino jest najpopularniejszym trunkiem spożywanym na wakacjach. 36% ankietowanych pije właśnie wino, a 31% wybiera piwo. Koktajle i drinki też są popularne.

Najczęściej wybierany napój alkoholowy
Wino 36%
Piwo 31%
Koktajl 16%
Drink 8%
Sangria 4%
Lokalne alkohole 4%
Szampan 2%

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Lifestyle

Fot: lifestyle.newseria.pl

5 0 711 29 marca, 2016 Biznes, News Marzec 29, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.