Dzień Otwarty w bazie RAF Norholt

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Dzień Otwarty w bazie RAF Norholt
Posted by

Dzień Otwarty w bazie RAF Norholt

Polscy weterani na Dniu Otwartym RAF Norholt

 

Projekt #BoBPoles rozpoczął się podczas Dnia Otwartego w bazie RAF Norholt, w którym uczestniczyli polscy weterani i ich rodziny.

Podczas dnia otwartego 13. czerwca, odwiedzający mogli podziwiać wystawę licznych zabytkowych samolotów. Z powodu złej pogody, dwa samoloty w barwach polskich dywizjonów nie były w stanie wylądować w Northolt (Hurricane P3700 i Spitfire BM597), ale odwiedzający mieli okazję zobaczyć samolot Tiger Moth w polskich barwach.

Na uroczystości obecny był Ambasador Witold Sobków i jego zastępca Dariusz Łaska, kilku przedstawicieli polskich mediów oraz polscy weterani II Wojny Światowej z rodzinami. Między nimi byli: Pułkownik Franciszek Kornicki, dowódca Dywizjonów 308 i 317 który pilotował Spitfire BM597, Pułkownik Adam Ostrowski z Dywizjonu 317, i Grażyna Wünsche, córka Kazimierza Wünsche, który służył w Dywizjonie 303, i który był ostatnim pilotem samolotu Hurricane P3700.

Spitfire i Hurricane w polskich barwach, należące do Historic Aircraft Collection, wezmą udział w kolejnych uroczystościach z okazji rocznicy Bitwy o Anglię tego lata. Aktualności można śledzić pod hashtagiem #BoBPoles na naszych mediach społecznościowych.

Wideo-relacja uroczystości będzie umieszczona 17. czerwca na kanale YouTube Polish Embassy UK.

 

Źródło: londyn.msz.gov.pl
Fot: londyn.msz.gov.pl

1 0 830 17 czerwca, 2015 News, Wydarzenia 17 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.