Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Posted by

Dzień Niepodległości w Bury

Dzień Niepodległości w Domu Polskim „Orzeł Biały” w Bury

W połowie listopada 2016 r. Konsul Generalny RP w Manchesterze Leszek Rowicki wziął udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości w Domu Polskim „Orzeł Biały” w miejscowości Bury w pobliżu Manchesteru.

Przybyłych gości powitał Eugeniusz Fiedziuk – prezes Domu Polskiego w Bury. W swoim przemówieniu nie tylko przypomniał historię obchodzonego święta, lecz także nawoływał do poszanowania tej wolności, dla której odzyskania ginęły tysiące rodaków.

Program uroczystości rozpoczął się referatem wygłoszonym przez Andrzeja Wodarczyka. Następnie wystąpił Kabaret Piosenki Manchester, który wykonał wiązankę pieśni patriotycznych, oraz pianista Robin Forkin. W drugiej części akademii można było podziwiać recytacje i tańce w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii Bury.

Na zakończenie akademii Konsul Generalny RP w Manchesterze Leszek Rowicki podziękował wykonawcom i organizatorom za pracę włożoną w przygotowanie akademii.

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z Akademii Święta Odzyskania Niepodległości w Bury: https://www.youtube.com/watch?v=iHSghkBxa6Y&feature=youtu.be

Dziękujemy Organizatorom za udostępnienie zdjęć. Pełną galerię zdjęć z uroczystości można obejrzeć na stronie Polskiego Klubu w Bury: https://www.facebook.com/polskiklub.wbury/posts/1339628866049825

 

Źródło: Konsulat Generalny RP w Manchesterze (manchester.msz.gov.pl)

1 0 19 19 grudnia, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Grudzień 19, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.