Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Dofinansowanie z Funduszy Polonijnych
Posted by

Dofinansowanie z Funduszy Polonijnych

Dofinansowanie z Funduszy Polonijnych – zasady

Konsulat Generalny RP w Manchesterze informuje, że obowiązuje konkursowy tryb przydzielania środków finansowych w ramach funduszy polonijnych:

Szkolnictwo polskie za granicą,
Kultura i sztuka,
Opieka i pomoc dla Polonii i Polaków za granicą.

Organizacje zainteresowane dofinansowaniem projektów z funduszy polonijnych, powinny wypełnić wniosek o dofinansowanie projektu oraz kosztorys, a następnie przesłać na adres mailowy manchester@msz.gov.pl oraz podpisany pocztą na adres:

Konsulat Generalny RP w Manchesterze
Manchester One
51 Portland Street
Manchester M1 3LD

Termin nadsyłania wniosków:
– do 13.10.2016 r.- w przypadku projektów całorocznych lub planowanych na pierwsze półrocze 2017 r.
– do 27.04.2017 r. – w przypadku projektów planowanych na drugie półrocze 2017 r.

Aplikacje mają dotyczyć projektów, które realizowane będą na przestrzeni roku 2017 i muszą być zgodne z Rządowym programem współpracy z Polonią i Polakami za granicą w latach 2015-2020.

Dokument ten znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa w zakładce Polonia:

http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/polonia/rada_ministrow_przyjela_nowy_program_wspolpracy_z_polonia

Wstępna ocena nadesłanych projektów (wymogi formalne oraz zgodność projektu z celami rządu RP w stosunku do Polonii, w tym z Programem Współpracy z Polonią i Polakami za granicą) dokonywana jest przez pracowników KG RP w Manchesterze.

Ostateczna decyzja o przyznaniu dofinansowania i jego wysokości podejmowana jest na podstawie opinii komisji projektowej Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Decyzje komisji projektowej zostaną niezwłocznie przekazane wnioskującym organizacjom.

Dokumenty do pobrania:
1. Wniosek o dofinansowanie [http://www.manchester.msz.gov.pl/resource/2962bddb-aa70-419b-8e23-fe0f1de4f706:JCR]
2. Kosztorys [http://www.manchester.msz.gov.pl/resource/6bc9359f-75e6-4a6e-8fc1-5930b68cd7b4:JCR]

Wnioski powinny zawierać, zgodnie z załączonym formularzem, szczegółowy kosztorys precyzyjnie przewidujący niezbędne w projekcie wydatki z zakresu zakupu usług i materiałów.

Inne źródła uzyskiwania dofinansowania z fundacji i stowarzyszeń:

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) wspiera i promuje uczenie się języka polskiego wśród młodych Polaków przebywających za granicą. Poprzez rozwijanie różnych form kształcenia, umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy o Polsce oraz doskonalenie umiejętności językowych podczas stałego lub czasowego pobytu w innym kraju.

Wszystkie potrzebne informacje oraz zasady składania zamówień na podręczniki i pomoce dydaktyczne znajdziecie Państwo [http://manchester.msz.gov.pl/pl/poloniawb/szkoly/podreczniki_pomoc/].

Fundacja Semper Polonia

Fundacja prowadzi program Ex Libris Polonia, który ma na celu wyposażenie organizacji polonijnych, bibliotek parafialnych, polskich placówek edukacyjnych oraz pracowni polonistycznych na wyższych uczelniach w książki, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy i audiowizualny.

Co roku we wrześniu na stronie internetowej fundacji pojawiają się nowe wnioski do wypełnienia. Dokument trzeba wypełnić, następnie uzyskać potwierdzenie z Konsulatu Generalnego RP w Manchester, że szkoła wnioskująca jest wiarygodna i wniosek może być rozpatrywany (zgłoszenia o takie potwierdzenie można wysyłać na adres mailowy: manchester@msz.gov.pl).

Termin do kiedy należy odesłać przygotowane dokumenty jest podawany na stronie internetowej fundacji www.semperpolonia.pl/.

 

Źródło: Konsulat Generalny RP w Manchesterze (manchester.msz.gov.pl)
Fot: manchester.msz.gov.pl

2 0 22 17 października, 2016 Nauka i badania, News, Przewodnik, Zasiłki i dotacje 17 października, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.