Darmowy miesięcznik dla Polonii w północno-wschodniej Anglii

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Darmowy miesięcznik dla Polonii w północno-wschodniej Anglii
Posted by

Darmowy miesięcznik dla Polonii w północno-wschodniej Anglii

Darmowy miesięcznik dla Polonii w północno-wschodniej Anglii – Community Interest Company

 

Czasopismo zatytułowane 2B to darmowy miesięcznikiem rozprowadzany od listopada 2006 roku w północno-wschodniej Anglii. Najpierw wydawany był jako broszura North East Polish Community Organisation (NEPCO) i zamieszczano w nim przydatne dla Polonii informacje dotyczące życia i zatrudnienia na terenie Wielkiej Brytanii. Jako dwujęzyczny magazyn ukazuje się od kwietnia 2010 roku i sprzedawany jest w połowie każdego miesiąca w kilkudziesięciu miejscach rejonu North-East. Publikowane są tu , reportaże, artykuły informacyjne, recenzje, historie i felietony a także porady i informacje z lokalnych instytucji i urzędów miejskich.

Ponadto opisywane są kulturalne wiadomości w północno-wschodniej Anglii a także opisy polskiej i brytyjskiej kultury i historii. Opisuje się interesujące miejsca i ludzi. Odbiorcami reklam są Polacy. NEPCO to wydawca tytułu jako organizacja powstała w 2007 roku w wyniku zwiększonej ilości Polaków napływających na tereny północno-wschodniej Anglii. Aktualnie NEPCO – Community Interest Company chce integrować Polaków pracujących i żyjących w North East i przybliżyć miejscowej ludności polską kulturę. Celem jest tu nawiązanie dialogu międzykulturowego.

 

Adres internetowy: www.2b.nepco.org.uk
Fot: freeimages.com

3 0 571 26 maja, 2016 Biblioteka, Media, News, Przewodnik Maj 26, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.