Dan Cruickshank - Resurrecting History: Warsaw - dokument BBC

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC
Posted by

Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC

Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC

 

W Ambasadzie odbyła się premiera dokumentu BBC „Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw”. Film można było obejrzeć na BBC Four w środę, 2 grudnia o godz. 21.00.

Dan Cruickshank jest historykiem architektury, znanym z szeregu produkcji BBC. Pierwszy raz po prawie 60 latach wrócił do Warszawy – miasta swojego dzieciństwa. W osobistym i poruszającym filmie, odwołuje się do swoich chłopięcych wspomnień, aby zbadać wspomnienia miasta i wspomnienia jego mieszkańców.

Żadne z miast Europejskich nie ucierpiało tak bardzo podczas II wojny światowej, żadne miasto nie powstało tak heroicznie z popiołów. Nazistowskie Niemcy zrównały Warszawę z ziemią, ale po wojnie warszawiacy ciężko pracowali nad przywróceniem miasta ze śmierci do życia. Odbudowa Warszawy stała się jedną z najwspanialszych prac rekonstrukcyjnych w historii.

Jako chłopiec Dan Cruickshank mieszkał na odbudowanej Starówce, gdzie narodziła się jego miłość do architektury i co ukształtowało jego dorosłe życie.

Emisja filmu była zaplanowana na 2 grudnia na godz. 21.00 na kanale BBC Four. Dokument jest dostępny na BBC iPlayer: http://www.bbc.co.uk/programmes/b06r12fd

Fot: londyn.msz.gov.pl
Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)

1 0 645 03 grudnia, 2015 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Grudzień 3, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.