Dan Cruickshank - Resurrecting History: Warsaw - dokument BBC

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC
Posted by

Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC

Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw – dokument BBC

 

W Ambasadzie odbyła się premiera dokumentu BBC „Dan Cruickshank – Resurrecting History: Warsaw”. Film można było obejrzeć na BBC Four w środę, 2 grudnia o godz. 21.00.

Dan Cruickshank jest historykiem architektury, znanym z szeregu produkcji BBC. Pierwszy raz po prawie 60 latach wrócił do Warszawy – miasta swojego dzieciństwa. W osobistym i poruszającym filmie, odwołuje się do swoich chłopięcych wspomnień, aby zbadać wspomnienia miasta i wspomnienia jego mieszkańców.

Żadne z miast Europejskich nie ucierpiało tak bardzo podczas II wojny światowej, żadne miasto nie powstało tak heroicznie z popiołów. Nazistowskie Niemcy zrównały Warszawę z ziemią, ale po wojnie warszawiacy ciężko pracowali nad przywróceniem miasta ze śmierci do życia. Odbudowa Warszawy stała się jedną z najwspanialszych prac rekonstrukcyjnych w historii.

Jako chłopiec Dan Cruickshank mieszkał na odbudowanej Starówce, gdzie narodziła się jego miłość do architektury i co ukształtowało jego dorosłe życie.

Emisja filmu była zaplanowana na 2 grudnia na godz. 21.00 na kanale BBC Four. Dokument jest dostępny na BBC iPlayer: http://www.bbc.co.uk/programmes/b06r12fd

Fot: londyn.msz.gov.pl
Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)

1 0 27 03 grudnia, 2015 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Grudzień 3, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.