Czy Polacy zaplanowali już wyjazdy wakacyjne

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Czy Polacy zaplanowali już wyjazdy wakacyjne
Posted by

Czy Polacy zaplanowali już wyjazdy wakacyjne

Wakacje tuż-tuż. To ostatni dzwonek, aby zaplanować urlop

 

Podróżujemy coraz częściej i dalej. Lubimy wyjazdy do krajów śródziemnomorskich, jak również do tych bardziej egzotycznych, np. Tajlandii czy Singapuru. Rozwija się też turystyka krajowa – doceniamy rodzime przysmaki, zabytki i naturę.

Dłuższe wyjazdy wakacyjne Polacy planują zazwyczaj tuż po świętach Bożego Narodzenia. Już wówczas szukają atrakcyjnych zakątków, wygodnej bazy noclegowej oraz tanich biletów lotniczych. Nadal najchętniej wybieranymi kierunkami są Egipt, Tunezja czy Turcja. Przed wyjazdem do mało znanych rejonów warto wejść na stronę internetową polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na której znajdziemy informacje o poziomie bezpieczeństwa w poszczególnych krajach.

Na popularności tracą oferty last minute – do podróży za granicę wolimy się przygotować. Co ciekawe, coraz częściej jako środek transportu wybieramy własny samochód. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin. „Autami jeździmy do Czech, na Słowację, Litwę, ale także dalej: do Chorwacji i Włoch” – mówi serwisowi infoWire.pl Cezary Kasprowicz z Polskiej Izby Turystycznej.

Naszym zainteresowaniem cieszy się też turystyka krajowa. Miejsc w Polsce na dłuższy wakacyjny wypoczynek szukamy od początku kwietnia. Kiedy za oknem zrobi się ciepło i słonecznie, atrakcją stają się także krótkie wyjazdy. Dobrą okazją do jednego z nich jest np. długi weekend czerwcowy. Już teraz warto zaplanować, gdzie się wtedy udamy.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

0 0 683 18 maja, 2015 News, Turystyka Maj 18, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.