Cyberprzestępcy coraz chętniej atakują urządzenia mobilne Polaków

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Cyberprzestępcy coraz chętniej atakują urządzenia mobilne Polaków
Posted by

Cyberprzestępcy coraz chętniej atakują urządzenia mobilne Polaków

Hakerzy biorą na cel nasze telefony

Cyberprzestępcy coraz chętniej atakują użytkowników urządzeń mobilnych. Wielu z nas nie jest tego świadomych i ignoruje zagrożenie. Jak bezpiecznie korzystać ze smartfona i z tabletu?

Najczęstszym łupem hakerów są numery kart kredytowych, hasła do kont bankowych oraz prywatne fotografie. Ułatwienie dla przestępców stanowią wady w oprogramowaniu sprzętu, jak również nieostrożność użytkowników. Jej przykładem jest korzystanie z nieautoryzowanych aplikacji – część z nich ma trojany. Pozwalają one atakującemu przejąć urządzenie mobilne i wykorzystać je do własnych celów. Podobne zagrożenie stanowią zero-daye, ataki wykorzystujące luki w oprogramowaniu. Uwagę trzeba zwrócić też na urządzenia podpinane do telefonu czy tabletu. Ładowarki także mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Aby zabezpieczyć swoje urządzenie mobilne, należy w pierwszej kolejności ustawić silne hasło i wystrzegać się pobierania aplikacji z nieznanych źródeł. „Jeżeli nasz sprzęt ma funkcję identyfikacji odcisku palca lub funkcję szyfrowania karty pamięci, powinniśmy z nich korzystać. Nigdy nie łączmy się z niezabezpieczonymi stronami i nieznanymi punktami Wi-Fi, zwłaszcza w celu sprawdzenia skrzynki pocztowej albo konta bankowego” – radzi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Rafał Skrzypek z firmy Grey Wizard. Ważne, aby respektować wszelkie ostrzeżenia wysyłane przez nasze urządzenie. „I pod żadnym pozorem nie udostępniajmy telefonu ani tabletu nieznanym osobom” – podkreśla ekspert.

Zasady te są uniwersalne i powinny być przestrzegane także w firmach. Ponadto dział IT musi na bieżąco monitorować aktualizowanie oprogramowania sprzętu oraz regularnie go skanować. Po odejściu pracownika trzeba zresetować używane przez niego urządzenia mobilne do ustawień fabrycznych i sprawdzić, czy działają one prawidłowo.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

3 0 8 14 października, 2016 News, Wydarzenia Październik 14, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.