Brytyjskie Terytoria Zamorskie

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Brytyjskie Terytoria Zamorskie
Posted by

Brytyjskie Terytoria Zamorskie

Warunki wjazdu i opieka zdrowotna. Paszport jest dokumentem umożliwiającym wjazd do Wielkiej Brytanii

 

Opieka jest płatna na Anguilli, Bermudach, Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i należy sobie wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne i medyczne. Nie jest tutaj wymaga wiza.

W Wielkiej Brytanii na Falklandach nie jest wiza wymagana. Przed wjazdem trzeba pokazać swój bilet powrotny i udokumentować, że posiada się środki finansowe na utrzymanie się w czasie pobytu (karty kredytowe VISA oraz MasterCard traktowane są jako potwierdzenie posiadania środków). Jest tutaj szpital, w którym są lekarze pierwszego kontaktu jak i dentyści. Przed przyjazdem powinno się wykupić ubezpieczenie, które obejmuje koszty leczenia. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie : www.visitorfalklands.com

Paszport lub dowód osobisty pozwala na wjazd na Giblartar. Wiza nie jest wymaga. Jeżeli posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego to jest uznawana , tylko przy długotrwałym leczeniu należy posiadać swoje prywatne ubezpieczenie.

Na Wyspy Normandzkie i wyspę Man wjazd jest za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.

W Wielkiej Brytanii na Kajmanach zaleca się wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego ponieważ opieka lekarska jest płatna. Nie wymaga jest wiza.

Na wyspach Turks i Caicos znajduję się mała liczna ośrodków opieki medycznej. Zalecane jest wykupienie prywatnego ubezpieczenia , które pokrywa koszty leczenia i transport medyczny. Dodatkowe informację na stronie : www.immmigration.tc

Wiza wymagana jest w Montserrat. Tutaj również wymagane jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego. Dodatkowe informację na stronie : www.gov.ms

BIOT(Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego) – Foreign and Commonwealth Office w Londynie (BIOT Administration, Overseas Territories Departament, Foreign and Commonwealth Office, King Charles Street, London SW1A wydaje pozwolenie na wjazd. Zaleca się wykupienie ubezpieczenia medycznego I turystycznego. Nie ma tutaj ośrodków opieki medycznej.

Pozwolenie na wjazd należy posiadać przed wjazdem na wyspę świętej Heleny. Pozwolenie to wydawane jest najczęściej na okres 3 miesięcy. Wymagane jest ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje koszty leczenia i transportu medycznego. Dodatkowe informację na temat wjazdu znajdują się na stronie : cofcouncils@sainthelena.gov.sh

Na wyspach Ascension należy posiadać pozwolenie na pobyt. Trzeba się o nie starać do 28 dni przed planowaną podróżą. Dodatkowe informację i formularze znajdują się na stronie : www.ascension-island.gov.ac lub email: enquiries@ascension.gov.ac. Zalecane jest wykupienie ubezpieczenia medycznego , które obejmuje koszty transportu medycznego droga lotniczą. Przed wjazdem na wyspy trzeba pokazać zaświadczenie ubezpieczenia , bilet powrotny i potwierdzenia swojego zameldowania i posiadania środków finansowych.

Na wjazd na wyspy Georgia Południowa i Południowy Sandwich wymagane jest pozwolenie , które wydaje komisarz wysp. Wymagane jest wykupienie ubezpieczenia medycznego, ponieważ nie ma tutaj ośrodków opieki medycznej.

W Wielkiej Brytanii na wyspie Pitcairn wymagana jest wiza na wjazd. Dodatkowe informację można uzyskać na stronie www.pitcairn.pn lub pod email: admin@pitcairn.gov.pn. Wymagane jest wykupienie ubezpieczenia medycznego i podróżnego. Na wyspie pomoc medyczna jest ograniczona.

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)

Fot: freeimages.com

6 0 1524 08 lutego, 2016 Atrakcje turystyczne, Baza turystyczna, News, Turystyka 8 lutego, 2016

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.