Bądź gotowy na UJ - Get ready for the JU

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Bądź gotowy na UJ – Get ready for the JU
Posted by

Bądź gotowy na UJ – Get ready for the JU

Bądź gotowy na UJ!

 

Konkurs adresowany jest do osób zainteresowanych podjęciem studiów w języku polskim lub angielskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Głównymi nagrodami są:

indeksy UJ

kursy języka polskiego – przygotowawcze na studia lub programy językowo-kulturowe organizowane w ramach Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ 2015.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

ETAP 1: to internetowy konkurs wiedzy o Polsce oraz znajomości języka polskiego, który jest dostępny na platformie edukacyjnej lajkonik: http://lajkonik.czn.uj.edu.pl.

Część pierwsza testu zwiera pytania wyboru wielokrotnego z zakresu wiedzy o Polsce: historia oraz współczesność naszego kraju, kultura, tradycje, geografia oraz wiedza o języku polskim. Część drugą testu stanowi test znajomości języka polskiego sprawdzający praktyczną wiedzę gramatyczną, a także umiejętność rozumienia tekstów w języku polskim.

ETAP 2: Do drugiego etapu, a zarazem finału konkursu, zakwalifikowanych zostanie 10 finalistów, którzy uzyskają najwięcej punktów z testu online. Finał odbędzie się w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczestnicy powinni przygotować 10-minutowe wystąpienia w języku polskim na temat „Następne 25 lat wolności Polski-wyzwania i perspektywy”. Wystąpienia oceniane będą pod względem merytorycznym i językowym przez specjalistów. Nagrodami dla wszystkich jest możliwość wyboru indeksu na wybrane studia w języku polskim. Nagrody otrzyma każdy z 20 finalistów, przy czym zwycięzca i zdobywcy kolejnych miejsc mają większy wybór kierunków studiów od osób, które uzyskały w finale mniejszą liczbę punktów. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników finału jest uczestnictwo w dwutygodniowym, intensywnym kursie przygotowawczym do studiów w Polsce organizowanym przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UJ. Rozdanie nagród odbędzie się z udziałem władz rektorskich UJ w Auli Collegium Novum.

Kalendarz działań:

Test online: marzec – do 12 czerwca 2015
22 kwietnia – 23 czerwiec 2015 – aplikacja na wybrane studia
wrzesień 2015 – intensywny bezpłatny program przygotowawczy obejmujący kurs języka polskiego oraz warsztaty umiejętności studiowania. Organizatorzy pokrywają także koszty zakwaterowania.
Konkurs skierowany jest do osób zainteresowanych podjęciem studiów w języku angielskim na Uniwersytecie Jagiellońskim na następujących kierunkach:

BA in International Relations

MA in European Studies (5 study tracks)

MA in Transatlantic Studies

Konkurs podzielony jest na trzy części:

W pierwszej części należy zapoznać się z kursem e-learningowym „Introduction to Central and Eastern Europe”. Kurs dostępny jest na platformie www.jaszczur.czn.uj.edu.pl

W drugiej części konkursu należy rozwiązać test zawierający pytania wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte z wiedzy o Europie Środkowej. Test będzie dostępny przez internet w okresie 20-25 kwietnia 2015 roku.

Osoby, które uzyskają największą liczbę punktów zostaną zaproszone do udziału w finale, który będzie miał formę video-rozmowy podczas której finaliści wygłoszą prezentację na wybrany przez siebie temat dotyczący Europy Środkowo-Wschodniej. Rozmowy odbędą się w ostatnim tygodniu czerwca 2015 roku.

Kurs e-learningowy, test oraz rozmowy odbędą się w języku angielskim.

Spośród finalistów zostanie wyłonionych 10 zwycięzców konkursu (5 osób aplikujących na studia na poziomie licencjackim, 5 osób aplikujących na studia na poziomie magisterskim), którzy zostaną zaproszeni do udziału w intensywnym programie przygotowawczym.

Aby dowiedzieć się więcej na temat studiów w języku angielskim należy przejść do:

www.ces.uj.edu.pl/get-ready-for-the-uj-

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UJ

Adres
ul. Garbarska 7a
31-131 Kraków, Polska
Telefon
+48 12 421 36 92
Fax +48 12 422 77 01
plschool@uj.edu.pl

Szkoła Letnia

Adres w lipcu i sierpniu (1 lipca-15 sierpnia):
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków, Polska
Telefon (+48 12) 622 31 83
Fax (+48 12) 622 37 60

Źródło: Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego – uj.edu.pl
Fot: freeimages.com

1 0 877 13 maja, 2015 Edukacja, News, Wydarzenia Maj 13, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.