Alan Whitehead otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Z ostatniej chwili

Reklama

Polecamy

Pogoda

Nasze społeczności

Video

Reklama

Alan Whitehead otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej
Posted by

Alan Whitehead otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dla Alana Whiteheada

 

Podczas uroczystości w Ambasadzie RP w Londynie Dr Alan Whitehead otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, przyznany przez Prezydenta RP za wkład w rozwój parlamentarnych stosunków polsko-brytyjskich i za zasługi dla polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii.

Dr Alan Whitehead jest posłem z ramienia Partii Pracy, reprezentującym od 1997 r. okręg wyborczy w Southampton, zamieszkany przez ok. 25 tysięcy Polaków. Dr Whitehead blisko współpracuje z lokalną Polonią, pomagając w budowie więzi pomiędzy społecznością brytyjską i polską w południowej części kraju. Jest również aktywny w procesie tworzenia dobrego wizerunku Polaków na terenie Wielkiej Brytanii, podkreślając pozytywną ocenę wkładu polskich imigrantów w gospodarkę brytyjską oraz zwracając uwagę na szczególnie bliskie związki Polski i Wielkiej Brytanii, sięgające czasów II wojny św.

Dr Whitehead jest również zaangażowany we współpracę z działającą w Izbie Gmin Polsko-Brytyjską Grupą Parlamentarną (All Party Parliamentary Group on Poland), której był przez dziesięć lat przewodniczącym. W czerwcu 2013 r gościł po raz pierwszy w Londynie posłów RP z prezydium Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej. Wizyta ta przyczyniła się znacząco do intensyfikacji dwustronnej współpracy parlamentarnej.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony londyn.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 657 24 marca, 2015 News, Polityka, Wydarzenia Marzec 24, 2015

Dodaj komentarz

Najnowsze newsy

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAnglia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.